Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 126zł+VAT
BUHAJ Z POLSKIEJ HODOWLI SPARTANIN ET
Indeks gPF 161 | PL005473584552

XXVIII WYSTAWA ZWIERZĄT HODOWLANYCH W SZEPIETOWIE

W dniach 25-26 czerwca 2022 roku Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie był gospodarzem XXVIII Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. Wśród kilkuset wystawców obecna była także Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt Sp. z o.o. w Bydgoszczy -  jako główny sponsor tej imprezy.

Pracownicy naszej Stacji ustawili duży namiot w prestiżowym miejscu, tuż przy ringu głównym. Rolę gospodarza na stoisku naszej firmy pełnił dyrektor regionu Pan Bogdan Godlewski. Obecni byli także: członek zarządu - Pan Mariusz Wykrzykowski i dyrektor operacyjny - Pan Piotr Augustyniak, a także dyrektor rejonu - Pan Marcin Oszczapiński i dyrektor ds. doradztwa i szkoleń - Pan Grzegorz Wojtkielewicz.


Paweł Kulesza  (w środku) otrzymuje gratulacje od Mariusza Wykrzykowskiego, członka zarządu SHiUZ (z lewej) oraz Bogdana Godlewskiego, dyrektora regionu, za nagrodzoną tytułem wiceczempiona jałowicę MARSJA PL005423773418. XXVIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie

Stoisko SHiUZ było odwiedzane przez niezliczoną ilość hodowców i inseminatorów, którzy dzięki pracownikom naszej Stacji mogli zapoznać się z najnowszą ofertą katalogową nasienia buhajów wycenionych genomowo i tradycyjnie (wycena kwiecień 2022). Wielu z nich korzystając z fachowych porad naszych specjalistów kupiło nasienie najlepszych buhajów SHiUZ.

Największym zainteresowaniem wśród producentów mleka cieszyły się następujące rozpłodniki:

D.PETRONIUSZ
PROMOTOR ET
SUKCES
FINLEY ST

oraz nasienie seksowane buhajów:

PADINGTON
PACO
PURDEY

Superczempiony wystawy to:

Krowa HIENA 63 właściciel Łukasz Kraska
Jałowica VELLA 738 właściciel Stanisław Żochowski
Jałowica VEELA 772 właściciel Maciej Żochowski

Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt Sp. z o.o. w Bydgoszczy ufundowała i wręczyła hodowcom pamiątkowe dyplomy za zdobyte tytuły czempionów i pamiątkowe statuetki za tytuły superczempionów wystawy. Ponadto hodowcy, którzy udostępnili jałowice na Ogólnopolską Szkołę Młodych Hodowców - a było ich 20 - otrzymali w nagrodę po 2 porcje nasienia lidera naszej oferty katalogowej, buhaja D.PETRONIUSZ.​

Miło nam poinformować, że na ringu w Szepietowie tytuł CZEMPIONA zdobyła jałówka po buhaju OPALA należącym do SHiUZ Bydgoszcz -  CYTKA PL005469801694. Jałowica należy do Pana Leszka Goska, zam. Głodowo Dąb.

Pan Leszek Gosk (w środku) oraz pracownicy SHiUZ Bydgoszcz Oddział w Piątnicy: Edyta Majewska i Bogdan Godlewski, prezentują jałowicę CYTKA PL005469801694 (o. OPALA, om. ARTUS) - czempiona XXVIII Wystawy Bydła Hodowlanego w Szepietowie

Wiceczempionki wystawy po buhajach SHiUZ w Bydgoszczy :
– po buhaju NIGHT TOP jałówka MARSJA PL005423773418 - hodowca Pan Paweł Kulesza zam. Rębiszewo Zegadły.
– po buhaju JADOBLUM krowa MILLA PL005376625697 - hodowca: Pan Paweł Kulesza zam. Rębiszewo Zegadły.


Hodowca Paweł Kulesza prezentuje krowę MILLA PL005376625697 (JADOBLUM x DOPPING)

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Dodatkowo voucherami na nasienie D. Petroniusza wyróżniliśmy laureatów prezentujących zwierzęta po buhajach naszej Stacji.

Dyrektor Bogdan Godlewski reprezentując SHiUZ w Bydgoszczy jako moderator brał udział w debacie „Genomowanie stada przyszłością hodowli bydła mlecznego”.


Debata pt. „Genomowanie stada przyszłością hodowli bydła mlecznego” była jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznej Wystawie Hodowlanej w Szepietowie

Jedną z atrakcji był konkurs „Młodego Hodowcy”, czyli pokaz oprowadzania cieląt przez najmłodsze dzieci naszych hodowców. Tu także byliśmy sponsorem, dyrektor regionu Pan Bogdan Godlewski nagrodził wszystkich uczestników.

W Szepietowie po raz ósmy była zorganizowana Szkoła Młodych Hodowców. Jako sponsor główny nagrodziliśmy najlepszych uczestników tego szkolenia. Wszystkim nagrodzonym życzymy wielu sukcesów w dalszej pracy hodowlanej i życiu osobistym.

Zapraszamy do współpracy ze SHiUZ Sp. z o.o. w Bydgoszczy. Niech „SHiUZ dobrze się kojarzy” – z Wystawą w Szepietowie i z codzienną współpracą.

Scroll to top
1