Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 20zł+VAT
BUHAJ MIESIĄCA LIPCA SKAUT
Indeks gPF 146 | PL005516568563

XI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA BYDŁA HODOWLANEGO W MINIKOWIE

W dniach 2 i 3 lipca na terenie Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie odbyła się XI Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego, Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH oraz Kujawsko-Pomorskie Dni Pola. Tak szeroki wachlarz imprez rolniczych i hodowlanych nie miał tam miejsca aż przez trzy ostatnie lata, więc z niezwykłą radością oczekiwaliśmy na te wydarzenia i staraliśmy się jak najlepiej do nich przygotować, licząc, że wzbudzą one duże zainteresowanie hodowców bydła i innych gości.

Tak też się stało. Przy pięknej pogodzie licznie przybyli zwiedzający kibicowali wywołującej duże emocje rywalizacji najlepszych hodowli w kraju o tytuły czempionów i superczempionów XI Ogólnopolskiej Wystawy Bydła Hodowlanego. Wystawa była zorganizowana przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Sędzią głównym był Giuseppe Beltramino, który przyjechał z Włoch. Serdecznie gratulujemy wszystkim prezentującym swoje krowy i jałowice, a szczególne słowa uznania kierujemy do zwycięzców. Sam fakt uczestnictwa w wystawie jest dowodem wieloletniej, konsekwentnej i profesjonalnej pracy hodowlanej, a zdobyte czempionaty i superczempionaty świadczą o osiągnięciu niezwykle wysokiego poziomu hodowli. Z ogromną radością podziwialiśmy zwierzęta prezentowane na wystawie, także dlatego, że z wieloma gospodarstwami  uczestniczącymi w rywalizacji na ringu w Minikowie mamy przyjemność od lat współpracować, prowadząc wspólny program hodowlany i pozyskując dzięki temu buhaje, których nasienie następnie trafia do naszej oferty, by podnosić poziom genetyczny stad producentów mleka w całej Polsce.

Jak zwykle wielką radość i nadzieję wzbudzał pokaz cieląt przeprowadzony przez najmłodsze pokolenie hodowców. Życzmy sobie, by wszczepione już dziś zamiłowanie do pracy przy zwierzętach zaowocowało w niedalekiej przyszłości przejmowaniem obowiązków w gospodarstwach przez następców łączących pasję z profesjonalnym przygotowaniem do tej trudnej, odpowiedzialnej, ale jakże ważnej dla bytu całego społeczeństwa pracy.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny na naszym stoisku, gdzie do dyspozycji wszystkich zainteresowanych naszą ofertą i działalnością byli: Wiesław Drewnowski, prezes SHiUZ Bydgoszcz, Mariusz Wykrzykowski, członek zarządu, Piotr Augustyniak, dyrektor operacyjny, oraz nasi przedstawiciele terenowi: Justyna Goryńska, Lidia Wodzińska, Witold Neumer, Tomasz Pawłowski,  Marcin Wrotecki i Jan Zabłocki.

Scroll to top
1