Kliknij, aby wejść do sklepu
BUHAJE Z POLSKIEJ HODOWLI SONET ET
Indeks gPF 162 | PL005501913026

Wzorowa inwestycja Rodziny Duszaków

Przedstawiciele SHiUZ Bydgoszcz mieli zaszczyt uczestniczyć w otwarciu nowej obory Państwa Duszaków

W niewielkiej miejscowości Ogródek (woj. mazowieckie) odbyło się uroczyste poświęcenie i otwarcie jednego z największych i najnowocześniejszych obiektów inwentarskich w okolicy. Mowa o oborze w gospodarstwie rodziny Duszaków, którego rozwój zapoczątkował dzisiejszy senior rodu Pan Tadeusz Duszak, kontynuuje już czwarte pokolenie rodziny: Olga, Julia, Kacper i Bartek.

Rodzina dysponuje łącznie 360 ha ziemi, na fermie jest utrzymywanych 250 szt o przeciętnej wydajności 9,5 tys. kg mleka.

Pomysł na nową oborę narodził się w 2016 roku, a pracę rozpoczęto 1 sierpnia 2018 roku. Obiekt powstał w 10 miesięcy. Wcześniej wielokrotnie odwiedzaliśmy wiele innych gospodarstw, spotykali się z ekspertami z różnych firm i dyskutowali o konkretnych systemach utrzymania zwierząt. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na czterorzędową oborę ze zgarniaczami i centralnym stołem paszowym o szerokości 5 m. Cały obiekt posiada stalową konstrukcję z dwoma rzędami słupów podporowych rozmieszczonych do 6 metrów, a jego wymiary to 132 długości i 36 m szerokości – mówią Agnieszka i Tomasz Duszak.

Nowy obiekt to nie tylko doskonały przykład wzorowych rozwiązań architektonicznych i logistycznych. Aby produkować mleko wysokiej jakości, hodowcy postanowili zainwestować w możliwie najnowsze technologie związane z przeprowadzaniem doju.

Serdecznie gratulujemy uruchomienia tak wspaniałej inwestycji. Życzymy jak najlepszych efektów w hodowli i produkcji mleka.

Otwarcie obory w gospodarstwie Państwa Duszaków Otwarcie obory w gospodarstwie Państwa Duszaków Otwarcie obory w gospodarstwie Państwa Duszaków Otwarcie obory w gospodarstwie Państwa Duszaków
Otwarcie obory w gospodarstwie Państwa Duszaków Otwarcie obory w gospodarstwie Państwa Duszaków Otwarcie obory w gospodarstwie Państwa Duszaków Otwarcie obory w gospodarstwie Państwa Duszaków
Scroll to top
1