Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 20zł+VAT
BUHAJ MIESIĄCA LIPCA SKAUT
Indeks gPF 146 | PL005516568563

Wspólnie rozwijamy polską hodowlę

Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt poprzez współpracę z wyróżniającymi się gospodarstwami pozyskuje wybitne buhajki, które po osiągnięciu wysokich indeksów trafiają do naszych katalogów i są używane do inseminacji w gospodarstwach mlecznych w Polsce. Polega to na specjalistycznej selekcji krów i jałowic na matki buhajów, kojarzeniu ich z wybitnymi rozpłodnikami (ojcami buhajów), wykorzystywaniu zaawansowanych technik bioinżynieryjnych, takich jak pozyskiwanie i przenoszenie zarodków (embriotransfer). Prace te, realizowane w ramach „Programu oceny i selekcji buhajów”, prowadzone są nie tylko w gospodarstwach wielkostadnych. Współpracujemy z właścicielami gospodarstw indywidualnych, którzy poprzez wieloletnią, ciężką pracę osiągnęli bardzo wysoki poziom hodowli, a dzięki współdziałaniu ze SHiUZ Bydgoszcz mogą się jeszcze lepiej rozwijać i osiągać dodatkowe korzyści.

SHiUZ Bydgoszcz od wielu lat prowadzi taką współpracę z Panem Stanisławem Żochowskim, wybitnym hodowcą i producentem mleka z Podlasia. Do naszych katalogów trafiło już wiele buhajów z jego hodowli. W ostatnich latach były to: Ceron ST, Stanbull, Rewers, Jegier ST, Jenot, Landan ST, Stacor ST. W aktualnym katalogu znajdą Państwo buhaja Finley ST urodzonego także w gospodarstwie Stanisława Żochowskiego.

Ta współpraca, mająca już długą tradycję i przynosząca bardzo dobre efekty, będzie z pewnością dalej pomyślnie kontynuowana. Możemy uchylić rąbka tajemnicy, że na wycenę czeka już bardzo dobrze zapowiadający się buhaj pozyskany przez SHiUZ Bydgoszcz od Pana Żochowskiego z Kamińskich Wiktorów – i który będzie wzbudzać zazdrość u naszej Konkurencji.

Na zdjęciu: (od prawej) Stanisław Żochowski i Bogdan Godlewski, dyrektor SHiUZ Bydgoszcz Oddział w Piątnicy, przeprowadzają klasyfikację buhajów w ramach programu hodowlanego prowadzonego wspólnie przez SHiUZ Bydgoszcz i Gospodarstwo Hodowlane Stanisława Żochowskiego

Scroll to top
1