Kliknij, aby wejść do sklepu
BUHAJE Z POLSKIEJ HODOWLI SONET ET
Indeks gPF 162 | PL005501913026

Program hodowlany, czyli korzyści dla współpracujących hodowców – cz. 2

Realizacja programu hodowlanego Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt Sp. z o.o. w Bydgoszczy odbywa się w oborach polskich hodowców. Tam rodzą się buhajki uzyskane w wyniku kojarzeń najlepszych rozpłodników na skalę światową z matkami buhajów.

Dla hodowców - dostawców mleka najważniejszym celem są oczywiście przyszłe mlecznice o najwyższej wydajności i długowieczności, na których można będzie oprzeć funkcjonowanie gospodarstwa i opłacalność bez konieczności zakupu zwierząt. Jest to bezsprzecznie głównym celem dla nas wszystkich.

Już od kilkunastu lat selekcja materiału w ramach programów hodowlanych w Polsce jest prowadzona z wykorzystaniem genotypowania zwierząt. Od kilku lat publikowane są rankingi jałowic oparte o wartości indeksów selekcyjnych oszacowane na podstawie technik genomicznych.  Zespół ekspertów SHiUZ Bydgoszcz budując program hodowlany i ofertę katalogową na kolejne sezony bazuje na tych wynikach, bo wycena genomowa to najlepsze narzędzie do podnoszenia poziomu hodowli.

Z przyjemnością przedstawiamy ranking udostępniony przez Centrum Genetyczne Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka zestawiający 10 najlepszych jałowic w kraju. Większość gospodarstw, z których pochodzą rekordzistki, to hodowle realizujące wspólnie z nami polski program oceny i selekcji buhajów - nasienie urodzonych tam rozpłodników możecie Państwo znaleźć w naszych katalogach oraz w sklepie internetowym https://shiuz.pl/sklep. Te wspaniałe rezultaty, jakimi są czołowe miejsca w ogólnopolskim rankingu, to także wynik współpracy z naszymi ekspertami i doradcami genetycznymi.

Ojcem 3 wyróżnionych jałowic jest buhaj SUPERIOR DE1269727752 - przekazujący genotyp "mleka przyszłości" - CSN2 A2A2 i spełniający najbardziej wygórowane normy produkcji, zdrowotności i długowieczności. Nasienie buhaja SUPERIOR można zamówić w naszym sklepie internetowym (kliknij, aby wejść do sklepu) https://shiuz.pl/sklep/superior/

Drugim buhajem z naszej oferty, który przyczynił się do tak wyjątkowego wyniku, jest RONNY FR1723960242 . To oferta dla wszystkich hodowców stawiających na nowoczesne rozwiązania - buhaj umożliwi produkcję mleka "A2" oraz da córki przystosowane do robota udojowego. Nasienie buhaja jest dostępne w sklepie internetowym (kliknij, aby wejść do sklepu) https://shiuz.pl/sklep/ronny/

Dane udostępnione przez Centrum Genetyczne PFHBiPM

Źródło: https://www.cgen.pl/indeksy/ocena/samice/ranking

Scroll to top
1