Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 20zł+VAT
BUHAJ MIESIĄCA LIPCA SKAUT
Indeks gPF 146 | PL005516568563

Osiągnięcia SHiUZ Bydgoszcz docenione przez najlepszych

Prestiż holenderskiego czasopisma ,,Holstein International” (HI) jest niepodważalny. Redaktorzy tej gazety odwiedzają najlepsze hodowle świata od Australii po obie Ameryki. Gościć ich to spory zaszczyt. PFHBiPM na swoich stronach internetowych informuje, że w październiku 2023 r. redaktorzy HI odwiedzili ich firmę, będąc po raz pierwszy w Polsce. Fakt ten dał okazję do przypomnienia o wizycie redaktorów w SHiUZ Bydgoszcz w roku 2008 – artykuł w załączeniu.

Pan Bert Vesseldijk i fotograf Els Korsten z Holstein International przyjechali do SHiUZ w Bydgoszczy, do Olecka oraz gościli w gospodarstwie Pana Stanisława Żochowskiego w Kamińskich Wiktorach. Czemu zawdzięczaliśmy cel wizyty? Otóż w tamtym okresie rodził się program EBP – Europejski Program Hodowlany, co było wydarzeniem na skalę światową. Polegał na imporcie do Polski zarodków pochodzących z najlepszych światowych hodowli bydła mlecznego rasy HF. W 2007 roku powstał Ośrodek Embriotransferu w Piątnicy. Program ten miał zaoferować najlepszą światową genetykę dla populacji około 2 mln krów w Europie.
Program działa do dzisiaj – buhaje oznaczone literami EBP pochodzą z tego właśnie programu. Poniżej zdjęcia buhaja Ramires PL005507859595 - kolejnego świetnego rozpłodnika urodzonego w Polsce dzięki programowi EBP. Jego nasienie znajduje się w aktualnej ofercie naszej Stacji.

Federacji serdecznie gratulujemy podtrzymywania tak znakomitych kontaktów.

Nadesłał: Grzegorz Wojtkielewicz

RAMIRES PL005507859595 

Scroll to top
1