Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 126zł+VAT
BUHAJ Z POLSKIEJ HODOWLI SPARTANIN ET
Indeks gPF 161 | PL005473584552

Niech zabłyśnie nam gwiazda

Ostatnie miesiące były trudnym czasem dla artystów i publiczności spragnionej występów na żywo, których nie zastąpią internetowe nagrania najwyższej nawet jakości. Z tym większą radością przyjęliśmy zaproszenie na koncert bożonarodzeniowy "Gdy zabłyśnie pierwsza gwiazda" Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska.

Cieszy nas niezmiernie, że zespół reprezentujący województwo kujawsko-pomorskie, ale kultywujący tradycje i dziedzictwo pieśni, tańców i obrzędów obecnych w historii wsi polskiej w różnych regionach naszego kraju, przetrwał czas pandemicznych ograniczeń i z nową energią i niespożytymi talentami najmłodszego pokolenia wykonawców znów królował na deskach estrady i ubogacał wszystkich mistrzowskimi wykonaniami kolęd, pastorałek i przepięknych tańców.

Kierownictwo artystyczne od wielu lat pełni Pani Elżbieta Kornaszewska-Rogacka, prezes Stowarzyszenia  Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska. Pragniemy w tym miejscu złożyć serdeczne podziękowania i życzyć, już świątecznie i noworocznie, dalszych lat owocnej pracy, przynoszącej jeszcze więcej radości i artystycznych wzruszeń, dalszego odkrywania piękna polskiego folkloru, a także rozsławiania Kujaw i Pomorza na całym świecie. Jest nam niezwykle miło, że możemy przyczyniać się do rozwoju Ziemi Bydgoskiej poprzez udzielane wsparcie.

Przepiękny koncert "Gdy zabłyśnie pierwsza gwiazda" miał miejsce w Bydgoszczy, w Hali Artego Arena w dniu 18 grudnia, gdzie na zaproszenie Organizatorów obecny był Pan Mariusz Wykrzykowski, członek Zarządu SHiUZ.

Scroll to top
1