Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 20zł+VAT
BUHAJ MIESIĄCA LIPCA SKAUT
Indeks gPF 146 | PL005516568563

Mleczne Laury – najlepsi na Kujawach i Pomorzu

U progu nadchodzącej wiosny, 6 marca br. członkowie Kujawsko-Pomorskiego Związku Hodowców Bydła spotkali się, by podsumować wyniki produkcji mlecznej w swoich stadach osiągnięte w roku 2021. Spotkanie zostało zorganizowane przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka i odbyło się w Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji im. Leona Janty-Połczyńskiego w Minikowie.

Mleczne Laury, które są  świętem producentów mleka, zostały  uświetnione obecnością Pana Leszka Hądzlika, prezydenta PFHBiPM. Obecny był także Pan Ryszard Bober, senator, członek Zarządu PFHBiPM. Gospodarzami uroczystości byli: Pan Piotr Doligalski, prezydent KPZHB oraz Pan Janusz Nalewalski, dyrektor PFHBiPM Regionu Oceny Północ.

Głównym punktem spotkania było uhonorowanie właścicieli i przedstawicieli gospodarstw wyróżniających się  pod względem wydajności. Puchary w poszczególnych kategoriach otrzymali:

Stada do 20 szt

 1. Jacek Miodowski
 2. Zbigniew Arentowicz
 3. Leszek Śliwiński

Stada od 21 do 50 sztuk

 1. Marcin Gromada
 2. Marcin Działa
 3. Artur Zieliński

Stada od 51 do 150 sztuk

 1. SK Dobrzyniewo Sp. z o.o.
 2. Marcin Pniewski
 3. Michał Zalewski, Lech Zalewski

Stada od 151 do 300 sztuk

 1. Ryszard Słupikowski
 2. Hendripol Sp. z o.o.
 3. RSP "Przełom" Linowo

Stada od 301 do 500 sztuk

 1. OHZ Osięciny Sp. z o.o.
 2. ZPR w Kowrozie Sp.z o.o.
 3. SK "Nowe Jankowice" Sp. z o.o.

Szczególne gratulacje przesyłamy na ręce Pana Marcina Gromady, od wielu lat zajmującego miejsce na podium, a który opiera swoją hodowlę na genetyce ze Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy.

W czasie Mlecznych Laurów pamiątkowe dyplomy otrzymali właściciele krów rekordzistek. Pragniemy z wielką radością przekazać, że do grona wyróżnionych mlecznic dołączyły dwie krowy stutysięcznice należące do firmy Kom-Rol Kobylniki Sp. z o.o., które pochodzą po buhajach z oferty SHiUZ Bydgoszcz. Są to: FILA 29 PL005218535535, córka buhaja JOSELI PL005208723591, oraz RUTA 23 PL005218535702, córka buhaja CEDILLE FR7259427053. GRATULUJEMY!

Po raz pierwszy przyznano wyróżnienie w kategorii najwyższego indeksu ekonomicznego. Zwycięzcą w województwie kujawsko-pomorskim pod względem osiągniętego poziomu indeksu ekonomicznego w swoim stadzie za rok 2021 jest Pan Ryszard Bober, jednocześnie posiadając III lokatę w skali całego kraju. Obora tego hodowcy wyróżnia się także pod względem liczby jałowic oraz liczby krów obecnych w rankingach TOP 100 dla indeksu gPF, zajmując pierwsze miejsce w Polsce dla obu grup wśród gospodarstw indywidualnych.   Jest nam niezmiernie miło móc dołączyć się do gratulacji. Hodowca od wielu lat współpracuje z naszą Stacją i do naszych katalogów trafiło wiele buhajów urodzonych w oborze Ryszarda Bobera. Aktualnie takim rozpłodnikiem jest EUFORIA ET PL005462545762.

Dzięki uprzejmości organizatorów  w uroczystości w Minikowie uczestniczyli także przedstawiciele SHiUZ Bydgoszcz: Piotr Augustyniak, dyrektor operacyjny oraz menadżerowie rejonów: Martyna Nawrocka oraz Marcin Wrotecki. Serdecznie dziękujemy za możliwość wspólnego świętowania i gratulowania nagrodzonym. Dziękujemy za dotychczasową współpracę, a licząc na jej kontynuację w kolejnych latach gwarantujemy, że będziemy rozwijać i oferować genetykę, która zapewni kolejne rekordowe wyniki w produkcji mlecznej i wpłynie na poprawę jej opłacalności w Państwa gospodarstwach.

Scroll to top
1