Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 126zł+VAT
BUHAJ Z POLSKIEJ HODOWLI SPARTANIN ET
Indeks gPF 161 | PL005473584552

Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Minikowie

W dniach 1 i 2 lipca br. na terenach Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie odbyły się Targi Agro-Tech, Dni Pola oraz XXII Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych, w czasie której prezentowano i oceniano m.in. krowy i jałowice rasy holsztyńsko-fryzyjskiej.

W pierwszym dniu wystawy w Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji im. Leona Janty-Połczyńkiego odbyła się debata pt. Rolnictwo dziś i jutro połączona z uroczystą galą. Gościem specjalnym spotkania był Robert Telus, minister rolnictwa i rozwoju wsi. Był to moment uhonorowania osób i firm wyróżniających się w pracy na rzecz polskiego rolnictwa i hodowli. Stację Hodowli i Unasieniania Zwierząt reprezentował Mariusz Wykrzykowski, członek Zarządu.

W Minikowie z ogromną przyjemnością kibicowaliśmy hodowcom z województwa kujawsko-pomorskiego w rywalizacji o laury za najpiękniejsze przedstawicielki bydła mlecznego. Serdecznie gratulujemy wszystkim wystawiającym swoje zwierzęta. Należą się Państwu słowa najwyższego uznania. Prezentowanie zwierząt na ringu dowodzi wieloletniej, ciężkiej i konsekwentnej pracy hodowlanej. Samo przygotowanie się do wystawy wymaga także wiele trudu i pracy wielu osób.

Superczempionaty XXII Regionalnej Kujawsko-Pomorskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych przyznano: w kategorii jałowic - Stadninie Koni Dobrzyniewo Sp. o.o.  oraz w kategorii krów - Ośrodkowi Hodowli Zarodowej Osięciny Sp. z o.o. GRATULUJEMY!

Słowa szczególnych podziękowań pragniemy przekazać hodowcom, którzy na wystawie w Minikowie zdecydowali się przedstawić efekty współpracy ze SHiUZ Bydgoszcz i które spotkały się z uznaniem Komisji Oceny.

Jan Karwowski zdobył tytuł czempiona za jałowicę USZCZELKA PL005469325404 pochodzącą po buhaju STAFFORD US3145229768

Wojciech Fiszer zdobył tytuł wiceczempiona za jałowicę PLAMKA 191 PL005436636915 pochodzącą po buhaju PICALPA FR5455554771

KOM-ROL Kobylniki Sp. z o.o. zdobyła tytuł wiceczempiona za jałowicę WDA 18 pochodzącą po buhaju LITCHI FR4952816061

GRATULUJEMY!

Wystawa tradycyjnie była także miejscem rywalizacji dzieci, które w czasie Konkursu Młodego Hodowcy wdrażały się w niełatwą sztukę oprowadzania cieląt na ringu. Wszyscy uczestnicy konkursu zasłużyli na nagrody, które w imieniu SHiUZ Bydgoszcz wręczał Piotr Augustyniak, dyrektor operacyjny.

Pierwszy raz w Minikowie odbyła się natomiast Szkoła Młodych Hodowców. Kilkudniowy kurs skierowany do młodzieży objął umiejętności przygotowania zwierząt do wystawy, fitting i w pełni profesjonalne prezentowanie efektów swojej pracy na wystawie hodowlanej.

Dziękujemy za liczne odwiedziny na naszym stoisku, możliwość przedstawiania oferty nasienia buhajów i knurów, wymiany doświadczeń i wiadomości ze świata hodowli.

Wszystkie wymienione imprezy cieszą się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Wysokiej frekwencji sprzyjała także bardzo dobra pogoda. Obok możliwości oglądania zwierząt, maszyn rolniczych i upraw, nie brakowało także degustacji wołowiny i wieprzowiny oraz szerokiej oferty lokalnych producentów żywności.

Zapraszamy za rok!

Scroll to top
1