Kliknij i skorzystaj z promocji Cena: 50zł+VAT
BUHAJE Z POLSKIEJ HODOWLI SUKCES
Indeks gPF 156 | PL005516568549

Jubileuszowe spotkanie w Dworku Prezydenta RP

W tym roku miały miejsce XV-te Dożynki Rolników Pomorza i Kujaw, tradycyjnie organizowane w Ciechocinku, dzięki gościnności ks. prałata Grzegorza Karolaka, proboszcza Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, zapewniającego godną oprawę liturgiczną rolniczego święta oraz Kancelarii Prezydenta RP, udostępniającej uczestnikom dożynek ogród przy Dworku Prezydenckim.

By podsumować i upamiętnić te spotkania i wieloletni wysiłek organizacyjny Kapituły Konkursu i wszystkich zaangażowanych osób w Dworku Prezydenta RP odbyło się w sobotę, 23 września br. uroczyste spotkanie, w czasie którego odbyła się prezentacja albumu dokumentującego dożynkowe obchody Rolników Pomorza i Kujaw i dyskusja poświęcona bieżącej sytuacji w branży rolno-hodowlanej. Uczestniczący w spotkaniu laureaci konkursu, właściciele wiodących gospodarstw z woj. kujawsko-pomorskiego oraz przedstawiciele instytucji i firm działających w otoczeniu polskiego rolnictwa wysłuchali także przejmującego koncertu pieśni powstańczych w wykonaniu ciechocińskich Seniorów.

Spotkanie zaszczycili: ks. prałat Grzegorz Karolak, Zofia Kozłowska, przewodnicząca Kapituły Konkursu, Józef Łyczak, senator RP, Jan Krzysztof Ardanowski, poseł i przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy Prezydencie RP, Joanna Dryżałowska, wiceburmistrz Ciechocinka oraz Marcin Wroński, zastępca dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Stację Hodowli i Unasieniania Zwierząt Sp. z o.o. reprezentował Mariusz Wykrzykowski, członek Zarządu.

Piętnaście lat to poważny okres czasu, dowodzący tego, że wpisane w konkurs "Rolnik Pomorza i Kujaw" dożynkowe spotkania są potrzebne i cieszą się popularnością wśród osób profesjonalnie związanych z rolnictwem. Konkurs "Rolnik Pomorza i Kujaw" służy bowiem promowaniu i honorowaniu ludzi, którzy własną ciężką pracą osiągają wyróżniające wyniki w prowadzonej działalności rolnej i hodowlanej. Wokół konkursu są skupione i wspierają go od początku liczne instytucje i firmy działające na rzecz polskiej wsi.

Wśród takich firm od początku była Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy. Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy wspierać i uczestniczyć w inicjatywach promujących branżę rolną na Kujawach i Pomorzu i w całej Polsce.

Scroll to top
1