Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 126zł+VAT
BUHAJ Z POLSKIEJ HODOWLI SPARTANIN ET
Indeks gPF 161 | PL005473584552

IX Krajowa Wystawa Czerwonego Bydła Polskiego

Jak co roku na Szczyrzyckich Błoniach, w dniach 6-7 czerwca 2015 r. odbyła się IX Krajowa Wystawa Czerwonego Bydła Polskiego

 Jak co roku na Szczyrzyckich Błoniach, nieopodal opactwa cystersów, w dniach 6-7 czerwca 2015 r. odbyła się IX Krajowa Wystawa Czerwonego Bydła Polskiego, w której  mieli po raz pierwszy mieli przyjemność brać udział przedstawiciele SHiUZ Bydgoszcz:  Adam Budzyński, dyrektor Oddziału w Zamościu oraz menedżerowie – Ewelina Udziela i Józef Liga.
W tym roku wystawa krów polskich czerwonych połączona była z wystawą koni ras rodzimych – małopolskich, hucułów, ślązaków, a także owiec, królików i drobiu ozdobnego.
Małopolska jest kolebką hodowli bydła polskiego czerwonego, którego dzisiejsza obecność w małopolskich gospodarstwach związana jest z wielopokoleniowymi tradycjami i kulturą hodowlaną.
Sędzia wystawy Krzysztof Gałązka oraz asystent Wiesław Iwulski oceniali zwierzęta w dziewięciu kategoriach, zarówno z programu doskonalenia rasy, jak również programu ochrony zasobów genetycznych.
Obok prezentacji najlepszych okazów hodowlanych i wyborów czempionów w poszczególnych kategoriach na uczestników czekały dodatkowe atrakcje: przejażdżki wierzchem i bryczką, pokazy powozów parokonnych połączone z konkursem zręczności w powożeniu, konkursy z nagrodami oraz wesołe miasteczko dla najmłodszych. W trakcie wystawy można było także skosztować tradycyjnych potraw serwowanych przez lokalne koła gospodyń wiejskich oraz regionalnych wyrobów mleczarskich, produkowanych wyłącznie w oparciu o mleko krów rasy polskiej czerwonej.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy hodowcom za odwiedziny na stoisku i zainteresowanie naszą ofertą. Życzymy dalszych sukcesów i do zobaczenia na kolejnej, jubileuszowej wystawie w Szczyrzycu.
 
Opracowała: Ewelina Udziela

Scroll to top
1