Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 126zł+VAT
BUHAJ Z POLSKIEJ HODOWLI SPARTANIN ET
Indeks gPF 161 | PL005473584552

Cała Polska w Szepietowie!

24 czerwca Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się w Szepietowie z hodowcami z całej Polski i odwiedził namiot SHiUZ Bydgoszcz

24 czerwca Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się w Szepietowie z hodowcami z całej Polski uczestniczącymi w X Ogólnopolskiej Wystawie Bydła Hodowlanego. Jest nam także niezmiernie miło poinformować Państwa, że Szef Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odwiedził namiot SHiUZ Bydgoszcz.

W dniach 23 i 24 czerwca Szepietowo stało się hodowlaną stolicą Polski, gdyż w tym roku to właśnie Podlasie gościło hodowców ze wszystkich stron naszego kraju na Ogólnopolskiej Wystawie Bydła Hodowlanego. Teren Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego stał się areną, na której najlepsze krowy i jałówki prezentowało łącznie 54 hodowców – były to zarówno ośrodki instytucjonalne, jak i gospodarstwa rodzinne.

Wystawa ogólnokrajowa oznacza prezentację pełnego wachlarza ras bydła mlecznego utrzymywanego na terenie Polski. Poza rasą holsztyńsko-fryzyjską o tytuły najlepszych rywalizowały także mlecznice ras: polskiej czerwonej, jersey, simentalskiej, montbeliarde, a także polskiej czarno-białej i biełogrzbietej. Goście przybyli na wystawę mieli więc okazję zobaczyć na żywo przedstawicielki nieczęsto już występujących, ale niezwykle malowniczych ras bydła mlecznego, a także mięsnego oraz okazy innych gatunków zwierząt gospodarskich.

Rangę Wystawy podniosła obecność wymienionego już Pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego, ministra rolnictwa, oraz Pana Jacka Boguckiego, sekretarza stanu w MRiRW. Zdobywcy czempionatów i superczempionatów otrzymywali gratulacje z rąk Panów Ministrów – co nie jest sytuacją zwyczajną nawet na wystawach krajowych.

Tym większym zaszczytem była dla Zarządu Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy możliwość przyłączenia się do uroczystego honorowania zwycięskich hodowli. Pan Wiesław Drewnowski, prezes Zarządu SHiUZ Bydgoszcz, wraz z Panem Dariuszem Gawrońskim, dyrektorem Oddziału w Piątnicy składali gratulacje właścicielom superczempionek i czempionek oraz z przyjemnością wręczali wszystkim hodowcom wystawiającym swoje krowy i jałowice pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci kuponu na nasienie. Pozwalamy sobie wyrazić nadzieję, że będą one przypominać przyjemne chwile w Szepietowie, a owoce inseminacji przyczynią się do kolejnych sukcesów hodowlanych.

Przypomnijmy, że to na Podlasiu, w hodowli Pana Tomasza Radziszewskiego przyszedł na świat aktualnie najlepszy polski buhaj ARTUS, ale podkreślić należy, że jest to region wielu innych świetnych hodowli, z którymi SHiUZ Bydgoszcz od lat współpracuje przekładając ich sukcesy na coraz wyższy poziom genetyki ogólnopolskiej. 

Serdecznie gratulujemy Organizatorom X Ogólnopolskiej Wystawy Bydła Hodowlanego w Szepietowie: Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Podlaskiemu Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego i dziękujemy za możliwość współuczestnictwa w tym wielkim hodowlanym święcie.

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa Jacek Bogucki, sekretarz stanu w MRiRW. Adam Niebrzydowski, dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie
Scroll to top
1