Bratoszewice – spotkanie po trzech latach

Po trzyletniej przerwie tereny Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach znów gościły najlepszych hodowców bydła mlecznego w województwie łódzkim oraz wszystkich spragnionych dopingowania w rywalizacji o tytuły czempionów i superczempionów.  W dniach 11 i 12 czerwca odbyła się tam XXII Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych, w czasie której z przyjemnością kibicowaliśmy przy prezentacji i wyborze najpiękniejszych krów i jałowic. Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy była Partnerem Wiodącym Wystawy.

Dzięki uprzejmości organizatorów: Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Łódzkiego Związku Hodowców Bydła i Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka Nasza Stacja nagrodziła wszystkich hodowców biorących udział w wystawie pamiątkowymi dyplomami i bezpłatnym nasieniem pochodzącego z polskiej hodowli i bardzo dobrze wycenionego buhaja D.Petroniusz. Zdobywcom superczempionatów: Panu Tomaszowi Kociębie oraz Panu Lechowi Przybylskiemu, prezesowi Ośrodka Hodowli Zarodowej w Dębołęce - gratulacje miał zaszczyt złożyć Piotr Augustyniak, dyrektor operacyjny  SHiUZ Bydgoszcz. W czasie wystawy bydła hodowlanego wszyscy mogli także obejrzeć zmagania najmłodszych hodowców, oprowadzających na ringu swoje cielęta - często z niemałym trudem, ale zawsze z godnym pozazdroszczenia zapałem i wdziękiem. Wysiłek i zaangażowanie dzieci nie mogło zostać niedocenione.  Przedstawiciele SHiUZ Bydgoszcz uhonorowali milusińskich upominkami.

Serdecznie gratulujemy wszystkim  hodowcom wystawiającym swoje zwierzęta. Dziękujemy za trud włożony w ich przygotowanie i przedstawienie do oceny przez  zespół sędziowski. Wiemy, że zaprezentowany poziom hodowli to efekt wieloletniej, systematycznej pracy, za którą należą się gorące brawa i słowa uznania.

Wystawie Zwierząt Hodowlanych towarzyszyły Targi Rolne Agrotechnika oraz Wojewódzkie Dni Pola. Obok prezentacji bydła, koni, alpak, owiec, królików i drobiu, miała miejsce także promocja lokalnego mleczarstwa i innych produktów spożywczych. Po trzyletniej przerwie wydarzenia te zgromadziły licznie przybyłych i ze wsi i z miasta. Dla nas była to okazja, by wielu zainteresowanym dobrą genetyką hodowcom przedstawić naszą ofertę, wymieniać się branżowymi informacjami i odpowiadać na pytania. W naszym namiocie do dyspozycji Klientów byli menadżerowie rejonów: Wojciech Lus i Tomasz Pawłowski. Dziękujemy za wszystkie odwiedziny. Pozwalamy sobie traktować ten mile spędzony wspólnie czas jako wyraz zadowolenia z dotychczasowej współpracy, a także zapowiedź jej pomyślnego rozwoju w przyszłości.

Scroll to top
1