Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 126zł+VAT
BUHAJ Z POLSKIEJ HODOWLI SPARTANIN ET
Indeks gPF 161 | PL005473584552

25-lecie Warmińsko-Mazurskiego Związku Hodowców Bydła

Z okazji 25-lecia Warmińsko-Mazurskiego Związku Hodowców Bydła Mlecznego składamy Hodowcom najserdeczniejsze gratulacje!

Dnia 2 grudnia na Ziemi Warmińskiej, w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie odbyły się uroczystości z okazji 25-lecia powstania Warmińsko-Mazurskiego Związku Hodowców Bydła Mlecznego w Olsztynie zs. w Dorotowie oraz 5-lecia ufundowania Sztandaru Związku.

Na uroczysty jubileusz przybyły poczty sztandarowe Związków Hodowców:  Łódzkiego, Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Mazowieckiego oraz Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej.

Spotkanie uświetnili swą obecnością: Pan Gustaw Marek Brzezin, marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, oraz Pan Leszek Hądzlik, prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Gospodarzem obchodów był Pan Andrzej Steckiewicz, prezes WMZHBM.

W uroczystości udział wzięło ponad 200 osób – obok hodowców inni zaproszeni goście oraz pracownicy PFHBiPM. Ze strony SHiUZ Bydgoszcz w jubileuszu miał zaszczyt uczestniczyć Pan Grzegorz Wojtkielewicz, dyrektor Oddziału w Olecku.

Obchody rozpoczęto Mszą Świętą odprawioną przez księdza Piotra Srogę, proboszcza parafii Dorotowo. Dalsza część spotkania odbyła się w Domu Pielgrzyma Sanktuarium w Gietrzwałdzie.

Kulminacją uroczystości było wręczenie dla WMZHBM w Olsztynie pamiątkowych statuetek oraz plater ufundowanych przez Prezydenta Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Prezesa Izby Rolniczej, oraz Prezesów Związków Hodowców. Na pamiątkę tej uroczystości Zarząd WMZHBM ufundował i wręczył Gościom pamiątkowe medale.

W tym miejscu pragniemy złożyć wszystkim Hodowcom najserdeczniejsze gratulacje z okazji 25-lecia Warmińsko-Mazurskiego Związku Hodowców Bydła Mlecznego i życzyć wszelkiej pomyślności – zarówno w życiu rodzinnym, jak i w gospodarstwach i oborach. Rolnictwo i hodowla bydła na Warmii i Mazurach od wielu lat prężnie się rozwija i konkuruje już z najlepszymi regionami w kraju, mimo trudnych warunków gospodarowania, tak pod względem klimatu, jak i infrastruktury.

Warmia i Mazury to rdzenny teren Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt. Pragniemy wyrazić nadzieję, że nasza wspólna praca na rzecz genetycznego rozwoju hodowli krów mlecznych w tym regionie będzie owocnie kontynuowana i będziemy się spotykać na kolejnych jubileuszach Warmińsko-Mazurskiego Związku Hodowców Bydła Mlecznego.

   

Gustaw Marek Brzezin, marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Leszek Hądzlik, prezydent PFHBiPM, Andrzej Steckiewicz, prezes WMZHBM Gratulacje i pamiątkowy plater wręczają: Piotr Depta, prezydent KPZHB, i Marek Wrzała, dyrektor PFHBiPM O. w Minikowie. Pierwszy z prawej: Andrzej Steckiewicz, prezes WMZHBM
Pierwszy z prawej: Grzegorz Wojtkielewicz, dyrektor SHiUZ Oddział w Olecku, wśród uhonorowanych pamiątkowym medalem z okazji 25-lecia Warmińsko-Mazurskiego Związku Hodowców. Wojciech Jończyk, Andrzej Steckiewicz, Marek Wrzała
Scroll to top
1