Zbigniew Kossowski

19 lutego br. pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Kossowskiego, naszego Pracownika i Przyjaciela

Zbigniew Kossowski (✝ 2018)

 

19 lutego br. w kościele pod wezwaniem św. Bartłomieja w Opocznie pożegnaliśmy zmarłego 15 lutego śp. Zbigniewa Kossowskiego, naszego Pracownika i Przyjaciela, który odszedł niespodziewanie do Domu Ojca, po ciężkiej i krótkiej chorobie.

Ten wspaniały i życzliwy Człowiek był bezgranicznie oddany polskiej hodowli zwierząt. Po skończeniu studiów zootechnicznych w Wyższej Szkole Rolniczej w Szczecinie, w 1970 roku zaczął pełnić funkcje kierownicze w miejscowych PGR-ach, a po 1989 roku w gospodarstwach stworzonych przez Agencję Rolną Skarbu Państwa. Sprawdził się w nich doskonale zarówno jako praktyk, jak i dobry menedżer, umiejętnie wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie w hodowli i chowie zwierząt. Prosto z gospodarstwa trafił do Ministerstwa Rolnictwa, w którym w latach 1998–1999 był dyrektorem departamentu, a następnie do 2001 roku dyrektorem Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt. Do 2003 roku był doradcą ministra rolnictwa. A następnie przez pięć lat pełnił funkcję kierowniczą w Agencji Rolnej Skarbu Państwa w Warszawie.

W 2016 roku związał się zawodowo ze Stacją Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy, w której był doradcą Zarządu – aż do niespodziewanego odejścia do Domu Ojca. Był wybitnym fachowcem, szanowanym przez swoich współpracowników za olbrzymią wiedzę i mądre zarządzanie. Nigdy nie związał się z wielką polityką, ale był doceniany przez polityków z wielu opcji, przede wszystkim za swoje kompetencje i takt. Był bowiem spokojnym i stonowanym człowiekiem potrafiącym pokojowo rozwiązywać wszelakie konflikty. Jeszcze przez wiele lat będziemy korzystali z jego wiedzy i dokonań.

Żegnaj Przyjacielu

Zarząd i Pracownicy Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt Sp. z o.o. w Bydgoszczy

Scroll to top
1