Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 20zł+VAT
BUHAJ MIESIĄCA LIPCA SKAUT
Indeks gPF 146 | PL005516568563

XXVII Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie

W dniach 4-5 września 2021 roku Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie był  gospodarzem XXVII Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. Wśród kilkuset wystawców Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt Sp. z o.o. w Bydgoszczy zaprezentowała się jako główny sponsor tej imprezy.

Pracownicy naszej Stacji ustawili duży namiot w prestiżowym miejscu, tuż przy ringu głównym. Zadbaliśmy o bezpieczeństwo - nasi goście mieli do dyspozycji środek dezynfekcyjny i maseczki. Rolę gospodarza na stoisku naszej firmy pełnił Pan Prezes Wiesław Drewnowski. Stoisko SHiUZ było odwiedzane przez niezliczoną ilość hodowców i inseminatorów, którzy w towarzystwie pracowników naszej Stacji zapoznawali się z najnowszą ofertą katalogową nasienia buhajów wycenionych genomowo i tradycyjnie. Wielu z nich korzystając z fachowych porad naszych specjalistów kupiło nasienie naszych najlepszych buhajów genomowych. Największym zainteresowaniem wśród producentów mleka cieszyły się następujące rozpłodniki:

RONNY

PACO

PUMPKIN

HOTPOL

oraz nasienie seksowane buhajów:

PADINGTON

OTORINO

PLATINIUM

 

SUPERCZEMPIONY

SUPERCZEMPIONY WYSTAWY  to

Krowa LIZZIE 118 właścicielka Anna Żochowska

oraz w kategorii jałowic:

  • jałowica VELLA 719 właściciel Stanisław Żochowski
  • jałowica  ELWIRA właściciel Adam Pietruszyński

Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt Sp. z o.o. w Bydgoszczy ufundowała i wręczyła hodowcom pamiątkowe dyplomy za zdobyte tytuły czempionów i pamiątkowe grawertony  za tytuły superczempionów na XXVII Wystawie Bydła Hodowlanego. Dodatkowo zwycięzcy otrzymali kupony na bezpłatne porcje nasienia buhaja PAREO.

 

Fot. PFHBiPM

Miło nam poinformować, że po buhaju CARTER OCD należącym do SHiUZ Bydgoszcz na ringu w Szepietowie jałówka Borówka zdobyła tytuł CZEMPIONA. Jałowica należy do hodowcy Piotra Szeligowskiego zam. Łubnice Krusze.

Wiceczempionki wystawy po buhajach SHiUZ w Bydgoszczy Sp. z o.o.:

  • po buhaju NOBLE HERO -  jałówka  MAJKA, hodowca Wojciech Kostro, Kostry Noski

 

  • po buhaju MORPHEUS - jalówka FRYTKA,  hodowca Piekutowski Dariusz, Markowo Wólka

 

  • po buhaju HETOX RED - krowa HEXA, hodowcy to Państwo Emilia i Grzegorz Kulesza, Rębiszewo Studzianki

Jedną z atrakcji był Konkurs Młodego Hodowcy, czyli pokaz oprowadzania cieląt przez najmłodsze dzieci naszych hodowców. Tu także byliśmy sponsorem, dyrektor regionu  Pan Bogdan Godlewski nagrodził wszystkich uczestników. W Szepietowie po raz siódmy była zorganizowana  Szkoła Młodych Hodowców. Jako sponsor główny nagrodziliśmy najlepszych uczestników tego szkolenia. Wszystkim nagrodzonym życzymy wielu sukcesów w dalszej pracy hodowlanej i życiu osobistym.

Zapraszamy do współpracy ze SHiUZ Sp. z o.o. w Bydgoszczy. Niech Państwu SHiUZ dobrze się kojarzy – z Wystawą w Szepietowie i z codzienną współpracą.

Scroll to top
1