Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 20zł+VAT
BUHAJ MIESIĄCA LIPCA SKAUT
Indeks gPF 146 | PL005516568563

XXIX WYSTAWA ZWIERZĄT HODOWLANYCH W SZEPIETOWIE

W dniach 24-25 czerwca 2023 roku Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie był gospodarzem XXIX Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. Wśród kilkuset wystawców Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt Sp. z o.o. w Bydgoszczy zaprezentowała się jako sponsor tej imprezy. W tym roku na terenach PODR w Szepietowie została wybudowana i udostępniona nowa hala dla bydła mlecznego i mięsnego.

Pracownicy naszej Stacji ustawili duży namiot w prestiżowym miejscu, w pobliżu ringu głównego. Rolę gospodarza na naszym stoisku pełnił Bogdan Godlewski, dyrektor regionu. Stoisko SHiUZ było odwiedzane przez niezliczoną ilość hodowców i inseminatorów, którym pracownicy naszej Stacji przedstawiali najnowszą ofertą katalogową nasienia buhajów wycenionych genomowo i tradycyjnie (wycena kwiecień 2023).  Dziękujemy za odwiedziny na naszym stoisku, gdzie do dyspozycji wszystkich zainteresowanych naszą ofertą i działalnością byli: Adam Gałgański, prezes SHiUZ Bydgoszcz, Mariusz Wykrzykowski, członek zarządu, Piotr Augustyniak, dyrektor operacyjny, oraz nasi przedstawiciele terenowi: Rafał Mieczkowski, Piotr Dąbrowski, Magdalena Waldmajer, Mirosław Wojciuk, Adam Pogroszewski i Stanisław Dąbrowski. Dodatkowo informacji udzielała Małgorzata Górecka, kierownik Banku Nasienia w Piątnicy.

Superczempiony wystawy
W kategorii jałowice młodsze — tytuł superczempiona za jałowicę EMANUELA  trafił do Gospodarstwa Emilii i Grzegorza Kulesza, Rębiszewo Studzianki , gm. Wysokie Mazowieckie
W kategorii jałowice starsze — tytuł superczempiona za jałowicę ULMA9  trafił do Gospodarstwa Wiesława Wojno, Wojny Piecki, gm. Szepietowo
W kategorii krowy — tytuł superczempiona za krowę JO trafił do Gospodarstwa Adama  Pietruszyńskiego, Gospodarstwo Lachowo

Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt Sp. z o.o. w Bydgoszczy ufundowała i wręczyła hodowcom pamiątkowe dyplomy za zdobyte tytuły czempionów i pamiątkowe statuetki za tytuły superczempionów na XXIX Wystawie Bydła Hodowlanego w Szepietowie.

Miło nam poinformować, że tytuł czempiona po buhaju OTORINO DE054023993 należącym do SHiUZ Bydgoszczy zdobyła jałowica NIKI 2 PL005430862631 rasy holsztyńsko-fryzyjskiej odmiany czarno-białej - hodowca Wiesław Wojno, zam. Wojny Piecki.

Wiceczempionką wystawy po buhaju PADINGTON CA111351939 z oferty SHiUZ w Bydgoszczy została jałowica MAJKA PL005465115948 rasy h-f odmiany czarno-białej z hodowli Piotra Szeligowskiego

Dodatkowo voucherami na nasienie buhaja SUKCES wyróżniliśmy laureatów prezentujących zwierzęta po buhajach naszej Stacji.

Jedną z atrakcji był konkurs „Młodego Hodowcy”, czyli pokaz oprowadzania cieląt przez najmłodsze dzieci naszych hodowców. Tu także byliśmy sponsorem. Dyrektor regionu Bogdan Godlewski osobiście nagrodził wszystkich uczestników.

W Szepietowie po raz ósmy była zorganizowana „Szkoła Młodych Hodowców”. Jako sponsor główny nagrodziliśmy najlepszych uczestników tego szkolenia. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, życzymy wielu sukcesów w dalszej pracy hodowlanej i życiu osobistym.

Zapraszamy do współpracy ze SHiUZ Sp. z o.o. w Bydgoszczy. Niech „SHiUZ dobrze się kojarzy” – z Wystawą w Szepietowie i z codzienną współpracą.

Scroll to top
1