Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 70zł + VAT
Buhaj dnia ROTERDAM
Indeks gPF 156 | PL005470607346

XIX Finał konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw

W sobotę 5 marca w Sali Konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy miało miejsce niezwykłe wydarzenie, gromadzące wyjątkowych ludzi, dla których rozwój i pomyślność wsi kujawsko-pomorskiej nie jest obojętna. XIX Finał Konkursu "Rolnik Pomorza i Kujaw" - bo o tej uroczystości mowa - to podsumowanie całorocznych eliminacji i szczególne uhonorowanie tych, którzy swoją pracą i osiągnięciami zasłużyli na tytuł najlepszych w swojej kategorii.

W spotkaniu udział wzięli pochodzący z województwa kujawsko-pomorskiego parlamentarzyści: senatorowie  - Pan Józef Łyczak i Pan Ryszard Bober, Pan Jan Krzysztof Ardanowski, poseł na Sejm i przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP, gospodarz miejsca, Pan Radosław Kempiński, wicewojewoda. Obecni byli także przedstawiciele samorządu lokalnego, instytucji państwowych i firm pracujących na rzecz branży rolno-hodowlanej.

Bohaterami uroczystości są zawsze właściciele wzorowych gospodarstw, prowadzących produkcję roślinną i zwierzęcą. To dla nich organizowany jest Konkurs i uroczysta gala, w czasie której poznajemy nominowanych i możemy gratulować zdobywcom głównych nagród.

Spotkaniu o tak uroczystym i zarazem oficjalnym charakterze tradycyjnie towarzyszyło wręczanie odznaczeń  państwowych. Jest nam niezmiernie miło móc przekazać Państwu, że zaszczyt ten spotkał dwóch długoletnich pracowników Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt. Pan Mariusz Wykrzykowski, członek Zarządu SHiUZ, został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Pan Zbigniew Pluto-Prądzyński otrzymał odznakę honorową Zasłużony dla Rolnictwa.

Nasza Stacja od zawsze wspiera Konkurs Rolnik Pomorza i Kujaw oraz inne inicjatywy z nim związane. Pan Wiesław Drewnowski, prezes Zarządu SHiUZ Bydgoszcz, z wielką radością przyjął od Kapituły Konkursu i Rady Honorowych Rolników Pomorza i Kujaw podziękowanie  za dotychczasową współpracę, za którą ze swojej strony także serdecznie dziękujemy i życzymy Organizatorom kolejnych lat owocnego działania na rzecz doceniania i nagradzania tych, którzy szczególnie dbając o rozwój swoich gospodarstw przyczyniają się do wzrostu branży rolno-hodowlanej w województwie kujawsko-pomorskim i dokładają swoją bezcenną cegiełkę do wartości i znaczenia polskiego rolnictwa oraz wzrostu konkurencyjności polskiej gospodarki.

Scroll to top
1