Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 126zł+VAT
BUHAJ Z POLSKIEJ HODOWLI SPARTANIN ET
Indeks gPF 161 | PL005473584552

XIV edycja Konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw

W sobotę, 14.01.2017, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu “Rolnik Pomorza i Kujaw”

W sobotę, 14.01.2017, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu “Rolnik Pomorza i Kujaw”. To już po raz 14. Kapituła Konkursu na wniosek najważniejszych organizacji rolniczych i hodowlanych, instytucji związanych z rolnictwem oraz jednostek samorządu lokalnego, przyznała nominacje oraz zwycięskie tytuły wyróżniającym się gospodarzom i hodowcom z Kujaw i Pomorza.

Uroczystość tradycyjnie odbywa się w drugą sobotę stycznia, jeszcze w okresie świątecznym i w samym środku karnawału, w Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy – w miejscu i czasie z pewnością właściwym dla tak ważnego święta kujawsko-pomorskiej wsi. Głównym celem tego szczególnego spotkania jest  uhonorowanie wyróżniających się gospodarzy i ludzi związanych z produkcją rolną i hodowlą zwierząt.

O randze uroczystości świadczył list od Pana Andrzeja Dudy, prezydenta RP, skierowany do uczestników, który odczytał Pan Bogdan Fleming, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP. Uczestnicy Konkursu otrzymywali także gratulacje od panów posłów: Pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz Pana Pawła Skuteckiego.

Obecny był także Pan Józef Ramlau, wicewojewoda kujawsko-pomorski, a także przedstawiciele władz samorządowych.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne na najwyższym poziomie. Uczestnicy mogli wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu rozpoczynającego dopiero karierę, ale już światowej sławy barytona Aleksandra Kamedulskiego oraz obejrzeć i wysłuchać, także znanego na świecie, Zespołu Pieśni i Tańca “Ziemia Bydgoska”.

Wszystkim laureatom gratulujemy ! Organizatorom dziękujemy za możliwość współuczestnictwa w tej ważnej promocji lokalnego rolnictwa.

Zofia Kozłowska, Przewodnicząca Kapituły Konkursu Aleksander Kamedulski Występ Aleksandra Kamedulskiego zakończył się owacją na stojąco ! Bogdan Fleming, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP
W czasie uroczystego finału Konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw odbyło się wręczanie odznaczeń państwowych, którego dokonał Józef Ramlau, wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau, wicewojewoda kujawsko-pomorski Od lewej: Stanisław Wyrębski, Wojciech Mojzesowicz, Zofia Kozłowska Jan Krzysztof Ardanowski, poseł
Paweł Skutecki, poseł
Scroll to top
1