Kliknij, aby wejść do sklepu
BUHAJE Z POLSKIEJ HODOWLI SONET ET
Indeks gPF 162 | PL005501913026

XII Krajowa Wystawa Bydła Simentalskiego w Rudawce Rymanowskiej

Ranga tegorocznego “Pożegnania lata” w Rudawce Rymanowskiej połączonego z Wystawą Bydła Simentalskiego została podniesiona przez towarzyszący wystawie Kongres Hodowców Bydła Simentalskiego

Tegoroczne “Pożegnanie lata” w Rudawce Rymanowskiej nierozerwanie połączone z Krajową Wystawą Bydła Simentalskiego odbyło się w dniach 24-25 sierpnia i wyróżniała je wyjątkowo upalna aura. Tego roku też ranga wystawy została podniesiona przez bardzo szerokie – międzynarodowe zainteresowanie. A to za sprawą trwającego wówczas na Podkarpaciu Kongresu Światowej Federacji Hodowców Bydła Simentalskiego, w którym wzięło udział 300 hodowców bydła simentalskiego z prawie 30 krajów świata. Kongres rozpoczął się w centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce k. Rzeszowa i trwał do niedzieli 28.08. W tych dniach jego uczestnicy wzięli udział w objeździe studyjnym po Podkarpaciu, obradach w Arłamowie, oraz właśnie w XII Krajowej Wystawie Bydła Simentalskiego w Rudawce Rymanowskiej.

„Organizacja kongresu na Podkarpaciu to dowód na to, że zarówno w kraju, jak i za granicą dostrzeżono osiągnięcia podkarpackich hodowców” – powiedział Władysław Ortyl, marszałek woj. podkarpackiego. Co nasza firma poczytuje sobie również jako zasługę i sukces. Bo mimo iż na tutejszy rynek na szeroką skalę SHiUZ wkroczył stosunkowo niedawno, to już odnotowaliśmy spektakularne osiągnięcie ! Championat zdobyła jałowica MOLA ur. 08.07.2015 po buhaju BARNUM z naszej oferty, pochodząca z Gospodarstwa Pana Zbigniewa Gac, zam. Nadolany. GRATULUJEMY!!!

Jak widać więc mamy w ofercie bardzo atrakcyjne zwierzęta, czego dowodem jest również duża popularność KATALOGU BUHAJÓW RAS MIĘSNYCH wśród hodowców. SHiUZ w Bydgoszczy miał także przyjemność współorganizować prezentację pt. „Wybrane aspekty dwukierunkowego użytkowania bydła simentalskiego”, której dokonał przedstawiciel firmy Bayern-Genetik, we współpracy z naszym pracownikiem Panem Józefem Ligą, specjalistą ds. bydła simentalskiego.

Dziękujemy serdecznie wszystkim odwiedzającym nasze stoisko, zarówno parlamentarzystom, przedstawicielom firm zagranicznych, a przede wszystkim naszym Hodowcom – życząc im równocześnie owocnej współpracy ze Stacją Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy.

Scroll to top
1