Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 20zł+VAT
BUHAJ MIESIĄCA LIPCA SKAUT
Indeks gPF 146 | PL005516568563

Wystawa Zwierząt w Rennes, Francja

W dniach 15-18 września delegacja SHiUZ Bydgoszcz uczestniczyła w Wystawie Zwierząt Hodowlanych “SPACE” w Rennes we Francji

W dniach 15-18 września w Rennes we Francji odbywała się Wystawa Zwierząt Hodowlanych “SPACE”, w której na zaproszenie firmy Genes Diffusion uczestniczyli przedstawiciele SHiUZ Bydgoszcz – Panowie Prezesi: Wiesław Drewnowski i Adam Gałgański, którym towarzyszyli Panowie Bogdan Godlewski i Kazimierz Konsowicz.

 

Teren wystawowy to kilka olbrzymich hal, w których prezentowały się firmy oraz zwierzęta hodowlane. Genes Diffusion miała swoje stoiska wystawowe w dwóch halach. Bydło mleczne było prezentowane w rasach: holsztyno-fryzyjskiej, montbeliarde, simental, brown swiss, jersey i normandzkiej. Bydło mięsne reprezentowały rasy: limousine, charolaise, blonde d’ Aquitanie i salers. Dodatkowo na ringu głównym odbyła się licytacja młodych jałówek, buhajków i zarodków. Szczególnie podobała się wszystkim licytacja jałowic, podczas której ceny dochodziły do 10 tysięcy euro za sztukę. Wszystkie zwierzęta były profesjonalnie przygotowane do prezentacji na ringu.

 

Warto było obejrzeć zwierzęta i organizację targów w Rennes, gdzie już widać pełną globalizację w hodowli bydła i porównać to wydarzenie do naszych wystaw krajowych. To, co udało nam się podpatrzyć u naszych zachodnich partnerów i przyjaciół, postaramy się wykorzystać (w miarę naszych możliwości) na polskim gruncie. Postęp hodowlany musi zakładać wymianę informacji – zarówno tych specjalistycznych, jak i genetycznych – ponad granicami państw i kontynentów. 

Scroll to top
1