Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 20zł+VAT
BUHAJ MIESIĄCA LIPCA SKAUT
Indeks gPF 146 | PL005516568563

Wiesław Drewnowski uhonorowany Medalem za szczególne zasługi dla Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego

Pan Wiesław Drewnowski, prezes SHiUZ Bydgoszcz, miał zaszczyt uczestniczyć w uroczystej inauguracji roku akademickiego oraz otrzymać medal “Za szczególne zasługi dla Uczelni” na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym

Pan Wiesław Drewnowski, prezes SHiUZ Bydgoszcz, miał zaszczyt uczestniczyć w uroczystej inauguracji roku akademickiego oraz otrzymać medal “Za szczególne zasługi dla Uczelni” na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Uroczystość odbyła się na Wydziale Elektrycznym ZUT w dniu 28.09.2018 w audytorium im. prof. Stanisława Skoczowskiego.

prof. Jacek Wróbel, rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Wiesław Drewnowski, prezes SHiUZ Bydgoszcz

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie powstał poprzez połączenie dwóch uczelni wyższych: Politechniki Szczecińskiej i Akademii Rolniczej. Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt od zawsze współpracowała ze szczecińską Akademią Rolniczą, a Pan Wiesław Drewnowski i wielu naszych pracowników jest z nią osobiście związanych jako jej absolwenci. Współpraca i przyjaźń trwa naturalnie także po powstaniu Uniwersytetu, który przejął i rozwija doskonałe tradycje Akademii.

Zarząd SHiUZ Bydgoszcz współpracuje z wieloma jednostkami naukowymi prowadzącymi badania i kształcenie w obszarze hodowli, mając świadomość, że rozwój jest ściśle uwarunkowany współpracą ludzi nauki i specjalistów-praktyków, a nowe kadry muszą się kształcić na bardzo dobrych uczelniach.

Jedną z nich jest z pewnością ZUT w Szczecinie, cieszący się wyjątkową opinią w świecie nauki i praktyki, a także uznaniem władz państwowych. W czasie inauguracji odbyło się przekazanie symbolicznego czeku o wartości 31 mln zł od Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Świat nauki zawsze będzie mógł liczyć na wsparcie Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt. Mamy pewność, że przed nami nowe, wspólne projekty i innowacje, które będą z powodzeniem rozwijane i wykorzystywane przez kolejne, dobrze przygotowane na polskich uczelniach pokolenia bioinżynierów i hodowców bydła i trzody chlewnej.

Gronu profesorskiemu, kadrze naukowej i dydaktycznej oraz studentom składamy serdeczne życzenia z okazji rozpoczęcia roku akademickiego i serdecznie dziękujemy za dotychczasową współpracę na rzecz rozwoju polskiej hodowli.

prof. Jacek Wróbel, rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie dr hab. Arkadiusz Terman, prorektor ds. studenckich Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie prof. Bożena Śmiałkowska,  prorektor ds. kształcenia Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie
Wiesław Drewnowski, prezes SHiUZ Bydgoszcz otrzymuje z rąk prof. Jacka Wróbla, rektora ZUT, medal 'Za szczególne zasługi dla Uczelni'  Gość specjalny uroczystej inauguracji roku akademickiego na ZUT w Szczecinie - prof. Jean Marc Lobaccaro
Uroczysta immatrykulacja
Scroll to top
1