Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 126zł+VAT
BUHAJ Z POLSKIEJ HODOWLI SPARTANIN ET
Indeks gPF 161 | PL005473584552

Wiesław Drewnowski Honorowym Rolnikiem Pomorza i Kujaw

Jest nam niezmiernie miło móc przekazać Państwu, że Pan Wiesław Drewnowski, prezes Zarządu SHiUZ Bydgoszcz otrzymał tytuł Honorowego Rolnika Pomorza i Kujaw, w czasie uroczystej gali z okazji ogłoszenia wyników Konkursu "Rolnik Pomorza i Kujaw 2022".

Spotkanie to miało miejsce w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy w dniu 28 stycznia i jak zwykle zgromadziło, obok nominowanych rolników i hodowców z województwa kujawsko-pomorskiego, parlamentarzystów, władze samorządowe, przedstawicieli urzędów i instytucji działających na rzecz polskiej wsi oraz firm działających w sektorze produkcji roślinnej i zwierzęcej.

Wiesław Drewnowski  jest absolwentem Wydziału Zootechnicznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, całe życie zawodowe poświęcił branży rolno-hodowlanej, z czego większość przepracował w SHiUZ Bydgoszcz, najpierw w Oddziale w Szczecinku, a ponad 10 ostatnich lat jako prezes Zarządu, kierując największą firmą inseminacyjną w kraju. Pod jego kierunkiem  SHiUZ Bydgoszcz jako pierwsza spółka genetyczna w Polsce wdrożyła w wymiarze komercyjnym technologię oceny genomowej buhajów, przedstawiając ofertę rozpłodników z wartością hodowlaną oszacowaną dzięki genomice już w sierpniu 2014 r. Wspierając także wykorzystanie innych nowoczesnych technik stosowanych w selekcji i rozrodzie bydła oraz rozwijając prowadzony polski program oceny i selekcji buhajów, dbał o stały rozwój firmy, mając za swój główny cel korzyść polskich hodowców bydła i trzody chlewnej: jak najwyższy poziom oferowanej genetyki, niezależność programów hodowlanych i jak najbliższą hodowcy sieć doradztwa i dystrybucji.

Otrzymane wyróżnienie jest dowodem szerokiego uznania wieloletnich wysiłków i ukoronowaniem ścieżki zawodowej Wiesława Drewnowskiego, który z końcem stycznia br. przechodzi na zasłużoną emeryturę.

W czasie uroczystości odznaką honorową "Zasłużony dla Rolnictwa" wyróżniony został Pan Krzysztof Łączkowski, przewodniczący rady Nadzorczej SHiUZ Bydgoszcz oraz pracownicy Stacji: Pani Marzena Bykowska, Pani Monika Synakiewicz-Zimnicka i Pan Marcin Marciniak. Serdecznie gratulujemy.

Pragniemy w tym miejscu złożyć gratulacje i życzenia dalszego pomyślnego rozwoju gospodarstw i firm wszystkim nominowanym i laureatom ubiegłorocznej edycji  Konkursu "Rolnik Pomorza i Kujaw".

Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy od zawsze wspierała ideę doceniania osiągających wyróżniające sukcesy rolników i hodowców. Serdecznie dziękujemy za wspólne spotkanie, które jak zawsze jest okazją do wymiany najnowszych informacji, podzielenia się doświadczeniami z codziennej pracy i przyjemnego spędzenia czasu, uświetnionego występem artystycznym. A o to wszystko jak zwykle zadbali: Pani Zofia Kozłowska, przewodnicząca Kapituły Konkursu i jego główny organizator, Pan Janusz Polak, którym  dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy pięknej uroczystości.

Scroll to top
1