Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 20zł+VAT
BUHAJ MIESIĄCA LIPCA SKAUT
Indeks gPF 146 | PL005516568563

Wielkanocne spotkanie “Rolników Pomorza i Kujaw”

W dniu 9 kwietnia Pan Wiesław Drewnowski, prezes zarządu SHiUZ Bydgoszcz, miał zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu laureatów Konkursu "Rolnik Pomorza i Kujaw" wraz z członkami Kapituły Konkursu i innymi gośćmi. Uroczystość miała miejsce w pięknym i zabytkowym Dworku Prezydenta RP w Ciechocinku. Charakter wydarzeniu nadały nadchodzące Święta Wielkanocne, które tradycyjnie są okazją do tego, by w rodzinnym i przyjacielskim gronie dzielić się radością z odradzającego się życia.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele instytucji i wiodących firm z obszaru rolnictwa. Obecny m.in. był ks. prałat Grzegorz Karolak, Pan Jan Krzysztof Ardanowski, poseł na Sejm RP i przewodniczący Rady ds. rolnictwa i obszarów wiejskich przy Prezydencie RP,  Pan Józef Ramlau, wicewojewoda kujawsko-pomorski, Pani Danuta Hądzlik, prezes zarządu Poznańskiej Hodowli Roślin, Pani Zofia Kozłowska, przewodnicząca Kapituły Konkursu "Rolnik Pomorza i Kujaw", Pan Marek Dereziński, członek zarządu Krajowej Spółki Cukrowej.

Uroczystość rozpoczęło wystąpienie Pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który przedstawił bieżące i zarazem najistotniejsze z punktu widzenia branży rolno-hodowlanej kwestie dotyczące polskiej oraz globalnej sytuacji gospodarczej i związane z tym możliwe scenariusze na bliższą i dalszą przyszłość. Następnie uczestnicy wysłuchali koncertu w wykonaniu Pana Aleksandra Kamedulskiego (śpiew) oraz Zbigniewa Wiśniewskiego (fortepian). Po koncercie zebrani zapoznali się z historią Dworku Prezydenta RP w Ciechocinku oraz wystawą "Niepodległa - Ojcowie Niepodległości", przybliżającą okres zmagań o odzyskanie suwerennej Ojczyzny. Spotkanie zakończyło wręczanie świątecznych upominków i poczęstunek.

Jak w czasie wszystkich imprez związanych z Konkursem "Rolnik Pomorza i Kujaw" była to też okazja do rozmów, wymiany informacji i doświadczeń między właścicielami i przedstawicielami czołowych firm i gospodarstw w województwie kujawsko-pomorskim oraz nieoceniona okazja do zacieśnienia przyjaźni i współpracy. Serdecznie dziękujemy organizatorom za możliwość uczestniczenia w tym ważnym dla nas wszystkich wydarzeniu. Przesyłamy życzenia pokoju, zdrowia, wytrwałości i sukcesów w pracy.  Wesołych Świąt!

Scroll to top
1