Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 126zł+VAT
BUHAJ Z POLSKIEJ HODOWLI SPARTANIN ET
Indeks gPF 161 | PL005473584552

Walne Zgromadzenie Delegatów Podlaskiego Związku Hodowców

W dniu 19 grudnia w Jeżewie Starym odbyło się doroczne Walne Zgromadzenie Delegatów Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Na tym najważniejszym spotkaniu podlaskich hodowców obecne były najwyższe władze Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka w osobach: Pana Leszka Hądzlika, prezydenta Federacji, Pana Sylwestra Mierzejewskiego, wiceprezydenta, oraz Pana Krzysztofa Banacha, prezesa Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka i zarazem wiceprezydenta PFHBiPM, który otworzył obrady. W spotkaniu miał także zaszczyt uczestniczyć prezes SHiUZ Bydgoszcz, Pan Wiesław Drewnowski.

Podlaski Związek to największe i najbardziej liczne stowarzyszenie branżowe hodowców bydła w Polsce, co nie dziwi, bo Podlasie to największe zagłębie mleczarskie w kraju. Już ponad 30% krajowej produkcji mleka pochodzi z Podlasia. Podczas obrad delegaci mieli okazję omówić aktualną sytuację na podlaskim i krajowym rynku mleka. Bez żalu żegnano mijający rok, który nie był szczególnie łaskawy dla hodowców.

Prezes Zarządu SHiUZ Bydgoszcz, Wiesław Drewnowski w swoim wystąpieniu podkreślił ogromną rolę Podlaskiego Związku dla rozwoju polskiej hodowli. Podziękował hodowcom za owocną współpracę, za niezapomniane chwile podczas Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie – tym najważniejszym w ciągu roku święcie podlaskich hodowców. Korzystając z okazji prezes Wiesław Drewnowski złożył hodowcom w imieniu swoim i wszystkich pracowników Bydgoskiej Stacji najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i na nadchodzący Nowy Rok. Po oficjalnych obradach hodowcy i zaproszeni goście podzielili się wigilijnym opłatkiem.

Zarząd SHiUZ Bydgoszcz serdecznie dziękuje za możliwość udziału w tym szczególnym spotkaniu podlaskich hodowców, jeszcze raz gorąco i świątecznie pozdrawiając i życząc wszelkiej pomyślności w roku 2017.

Wiesław Drewnowski, prezes SHiUZ Bydgoszcz, dziękuje Podlaskiemu Związkowi Hodowców i Producentów Mleka, za cały rok owocnej współpracy na rzecz rozwoju hodowli bydła w Polsce
Scroll to top
1