Kliknij i skorzystaj z promocji Cena: 50zł+VAT
BUHAJE Z POLSKIEJ HODOWLI SUKCES
Indeks gPF 156 | PL005516568549

Jesienne Targi Zagroda w Ostródzie

W Ostródzie odbyła się jesienna edycja Targów Hodowlanych Zagroda i Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych

W Ostródzie odbyła się jesienna edycja Targów Hodowlanych Zagroda i Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych, na której prezentowano m.in. tradycyjnie występujące na ziemiach polskich, ale rzadkie już rasy bydła mlecznego.

Targi i Wystawę uroczyście otworzył w dniu 20.10.2018 Pan Ryszard Zarudzki, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa, wraz z Panem Janem Heichelem, prezesem Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej oraz Panem Damianem Godzińskim, dyrektorem Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, będącego głównym organizatorem Targów Hodowlanych Zagroda.

Warmińsko-mazurskie targi rolnicze i wystawa zwierząt odbywające się jesienią, choć pierwszy raz w Ostródzie, są kontynuacją wieloletniej tradycji targów olsztyńskich, na których SHiUZ zawsze była obecna. 

Rolnictwo na terenie woj. warmińsko-mazurskiego stale się rozwija, a w obszarze produkcji mlecznej dogania tradycyjnie przodujące regiony Polski, mimo trudniejszych warunków naturalnych, m.in. krótszego okresu wegetacji, a także słabszej infrastruktury. Imprezy branżowe są dodatkowymi czynnikami wspierającymi, będąc szansą na wymianę informacji, pozyskanie najnowszej wiedzy specjalistycznej, nawiązanie nowych relacji biznesowych. Jest to także doskonały moment na popularyzację i promocję wartościowych inicjatyw w obszarze rolnictwa i hodowli.

W czasie ostródzkich targów nasi przedstawiciele: Grzegorz Wojtkielewicz, Sławomir Górski, Olga Suchocka oraz Dagmara Waśniewska służyli informacjami nt. oferowanej genetyki i doradztwa hodowlanego wielu zainteresowanym hodowcom bydła i trzody chlewnej.

Dziękujemy za odwiedziny naszego stoiska i wspólny udział w Targach Hodowlanych Zagroda i Warmińsko-Mazurskiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych.  

Ryszard Zarudzki, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa, wita gości i uczestników Targów Hodowlanych Zagroda i Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Ostródzie Damian Godziński, dyrektor W-MODR w Olsztynie, otwiera Targi Hodowlane Zagroda Jan Heichel, prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej. Rozpoczęcie Targów Hodowlanych Zagroda, Ostróda 2018
Scroll to top
1