Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 126zł+VAT
BUHAJ Z POLSKIEJ HODOWLI SPARTANIN ET
Indeks gPF 161 | PL005473584552

Szkolenia nt. korekcji racic

W dniach 16 i 17.11.2017 w Słupsku oraz w Słonowicach (gm. Brzeźno) wraz z hodowcami uczestniczyliśmy w szkoleniach nt. korekcji racic

W dniach 16 i 17.11.2017 w Słupsku oraz w Słonowicach (gm. Brzeźno) odbyły się spotkania hodowców bydła mlecznego zorganizowane przez PFHBiPM oraz regionalne związki hodowców.

Na spotkaniach można było usłyszeć wiele informacji m.in. na temat  przyczyn i skutków technopatii palców bydła, które ciekawie przedstawił Pan Jan Weihs, zajmujący się kompleksową korekcją i pielęgnacją racic w praktyce.

Temat cieszył się dużym zainteresowaniem, co nas upewnia, że dodanie informacji dotyczących “Zdrowotności racic” u większości buhajów w naszych katalogach, to dla hodowców wielka pomoc przy osiąganiu celów hodowlanych poprzez dobór odpowiednich rozpłodników. Dzięki parametrom “RL” i “RP” właściciele stad mają dodatkową, ważną podstawę selekcji buhajów do unasieniania. Tak jak wspominał Pan Weihs – najważniejsza jest profilaktyka. Najlepiej zacząć ją już na etapie krycia i posłużyć się informacją genetyczną z karty buhaja.

Kolejny wykład był poświęcony „Zarządzaniu rozrodem w stadach bydła mlecznego”, które przedstawił lek. wet. Maciej Ligus.

Duży entuzjazm wśród zgromadzonych wywoływał ostatni punkt spotkań, czyli loteria z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów. SHiUZ Bydgoszcz jako nagrodę przeznaczyła nasienie buhaja EBP FIRST ET PL005369027422 – najlepiej wycenionego polskiego buhaja, urodzonego w OHZ Lubiana, przodującej, zachodniopomorskiej hodowli. Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki, aby po spotkaniach zostało nie tylko miłe wspomnienie i wiedza przydatna w codziennej pracy, ale także piękny, żeński materiał hodowlany.

Scroll to top
1