Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 20zł+VAT
BUHAJ MIESIĄCA LIPCA SKAUT
Indeks gPF 146 | PL005516568563

Święto rolnictwa w Minikowie

Mimo utrudnień z powodu epidemii w Minikowie w dniach 19-20 czerwca odbyły się tradycyjne imprezy związane z rolnictwem i hodowlą - Krajowe Dni Pola, Targi Agro-Tech oraz Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, w których wzięła udział także Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt. Organizatorzy: Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy dołożyli wszelkich starań, by mimo wspomnianych utrudnień spowodowanych przez ten wyjątkowy czas, wydarzenia te zachowały swoją rangę i rozmach. W Minikowie obecny był m.in. Pan Ryszard Kamiński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pan Krzysztof Jurgiel, poseł do Parlamentu Europejskiego, Pan Jan Krzysztof Ardanowski, poseł na Sejm, Pan Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz  Pan Ryszard Kierzek, prezes Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej, a także przedstawiciele wielu instytucji i firm związanych z polskim rolnictwem.

Obok pokazowych poletek otaczających Kujawsko-Pomorski ODR, zwiedzający mogli oglądać maszyny rolnicze, bydło mięsne w ramach wystawy przygotowanej przez Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego oraz alpaki, owce, kozy i króliki rasowe. Nie mogło zabraknąć doskonałego poczęstunku serwowanego w ramach promocji mięsa wieprzowego i wołowiny, a także świetnych wypieków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Obok tego były liczne inne stoiska z wyrobami spożywczymi, w tym rzemieślniczymi lodami, wędlinami i winami, a także rękodziełem, sadzonkami drzew i krzewów oraz rozrywką dla najmłodszych. Pomimo wyjątkowych upałów frekwencja była wysoka.

Jak zawsze w czasie targów w Minikowie przedstawiciele SHiUZ Bydgoszcz byli do dyspozycji hodowców i wszystkich zainteresowanych na stoisku wystawienniczym. W tym roku na pytania odwiedzających mieli przyjemność odpowiadać: Justyna Goryńska, Martyna Nawrocka, Mirosława Małek oraz Ryszard Rocławski i Marcin Wrotecki. Dziękujemy za wszystkie odwiedziny, możliwość spotkania się z Państwem i dzielenia się informacjami i doświadczeniem w hodowli bydła i trzody chlewnej.

 

Scroll to top
1