Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 126zł+VAT
BUHAJ Z POLSKIEJ HODOWLI SPARTANIN ET
Indeks gPF 161 | PL005473584552

Święto Mleka i Zwierząt Hodowlanych w Glinnej

Święto Mleka i Zwierząt Hodowlanych w Glinnej, które odbyło się w dniach 4-5.06.2016 r. to całkowicie nowe wydarzenie w województwie zachodniopomorskim

Święto Mleka i Zwierząt Hodowlanych w Glinnej, które odbyło się w dniach 4-5.06.2016 r., to całkowicie nowe wydarzenie w harmonogramie imprez związanych z rolnictwem na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Organizatorzy tej imprezy postanowili w jej trakcie przeprowadzić między innymi Wystawę Bydła Mlecznego. Niewątpliwie to novum, gdyż corocznie wystawa taka odbywała się podczas Barzkowickich Targów Rolnych we wrześniu na terenach Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach. Jednak Pomysłodawcom Święta w Glinnej chodziło o podkreślenie branżowego charakteru imprezy, przyciągnięcie hodowców, producentów oraz wszystkich zainteresowanych branżą rolno-hodowlaną.

Należy stwierdzić, że jak na nowe wydarzenie, to zarówno zaproponowany program, jak i termin oraz miejsce spełniły oczekiwania odwiedzających i wystawców. Słowa pochwały i gratulacje za bardzo dobrą organizację. Sama wystawa odbywała się na terenie Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego w Kołbaczu. Mimo słońca i wysokich temperatur, doskonale przygotowane obiekty i zadaszony ring zapewniały zwierzętom i wystawcom komfortowe warunki. Dla nas najważniejszym wydarzeniem podczas święta była XIV Wystawa Bydła Mlecznego. Zwierzęta zaprezentowano w sześciu kategoriach, w tym cztery grupy jałowic i trzy grupy krów. Sędziowie z PFHBiPM – Panowie Mirosław Anaczkowski i Dominik Jagła mieli nie łatwe zadanie. Wszystkie zwierzęta były profesjonalnie przygotowane i naprawdę wspaniale się prezentowały. Uważamy, że Sędziom udało się wyłonić te najpiękniejsze i spełniające wysokie wymogi.

Szczęśliwi hodowcy to:

OHZ Lubiana Sp. z o.o., której zwierzęta zdobyły najwięcej trofeów: aż 9 czempionów, a w tym superczempiona w kategorii krów,

OHZ Mścice Sp. z o.o., który przywiózł najpiękniejszą jałówkę – zdobywczynię tytułu superczempiona, oraz czempiona w kategorii krów,

Zakład Doświadczalny PIB w Kołbaczu – czempion w grupie jałowic 13-15 m-cy,

Anna Wojciechowska, Maszewo – czempion w grupie jałowic 10-12 m-cy,

Misiak Dariusz, Rogowo    czemion w kategorii jałowic 10-12 m-cy.

Zwieńczeniem wystawy było uroczyste spotkanie hodowców, które zorganizowano w przepięknym obiekcie pałacowym w Glinnej. Gości  przywitali przedstawiciele lokalnych władz gminy i organizatorów Święta Mleka.

Podczas wizyty w Glinnej, oprócz bydła można było podziwiać barwne ptactwo hodowlane i przeróżne rasy królików. Nie zapomniano o najmłodszych, dla których stworzono warsztaty artystyczne. Rozstrzygnięto tez kolejną edycje konkursu plastycznego “Moja mleczna dolina”. Największą frekwencją jak zawsze przyciągnął przeprowadzony w niedzielę konkurs młodego hodowcy. Ze swojej strony cieszymy się, że byliśmy tam z naszymi hodowcami, znajomymi i przyjaciółmi. Uważamy, że wszystkim wystawcom należą się słowa uznania za wspaniale przygotowane zwierzęta i podziękowania za uczestnictwo.

Jeszcze raz dziękujemy za znakomitą organizację, a gospodarzowi obiektów za ich przygotowanie. Życzymy, by to wydarzenie rozwijało się i nabierało oczekiwanego rozmachu. Do zobaczenia za rok.

Scroll to top
1