Kliknij i skorzystaj z promocji Cena: 50zł+VAT
BUHAJE Z POLSKIEJ HODOWLI SUKCES
Indeks gPF 156 | PL005516568549

Spotkanie hodowców z powiatu brodnickiego i okolic

Zgodnie z lokalną tradycją, właściciele gospodarstw mlecznych w powiecie Brodnica spotkali się, by podsumować rok 2016

Zgodnie z lokalną tradycją, właściciele gospodarstw mlecznych w powiecie Brodnica spotkali się, by podsumować rok 2016. Spotkanie Koła Hodowców odbyło się 9 marca w Brodnicy. Patronem spotkania była Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Kujawsko-Pomorski Związek Hodowców Bydła Mlecznego, ale jak zwykle – kluczową rolę w organizacji pełnił Pan Dariusz Cichacki, miejscowy lider i społecznik, a także hodowca odnoszący sukcesy w swojej pracy zawodowej.

W czasie spotkania władze PFHBiPM oraz samorząd wojewódzki reprezentował Pan Ryszard Bober, przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Współgospodarzem zebrania był także Pan Piotr Depta, prezydent Kujawsko-Pomorskiego Związku Hodowców Bydła Mlecznego.

Licznie przybyli hodowcy otrzymali wiele aktualnych i istotnych informacji na temat działalności Związku, bieżącej sytuacji w branży hodowlanej i uwarunkowań panujących na globalnym rynku mleka. Swoje prezentacje przedstawili też eksperci z Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka Regionu Oceny Bydgoszcz. Pan Janusz Nalewalski, kierownik biura PFHBiPM w Minikowie, omówił wyniki oceny wartości użytkowej bydła mlecznego w woj. kujawsko-pomorskim ze szczególnym uwzględnieniem powiatu brodnickiego. Pan Krystian Korytkowski, selekcjoner, przedstawił analizę wykorzystania nasienia buhajów ocenionych genomowo w pierwszym pełnym roku obowiązywania oceny genomowej w Polsce (2015). Podstawowe wnioski płynące z tego opracowania wskazują jednoznacznie, że polscy hodowcy wykorzystują zbyt mało buhajów ocenionych genomowo, a genetyka stosowana i importowana ma za niskie wartości indeksów.

Obok pysznego poczęstunku, który czekał na wszystkich zebranych i zakończył spotkanie, innym przyjemnym momentem było zapewne losowanie upominków ufundowanych przez sponsorów. Wśród nagród nie mogło zabraknąć najlepszej genetyki ze SHiUZ Bydgoszcz – szczęśliwym zwycięzcom gratulujemy !

Na spotkaniu obecny był Pan Marcin Wrotecki, kierownik rejonu SHiUZ Bydgoszcz. Dziękujemy za możliwość przedstawienia naszej oferty i wspólne spotkanie.

Ryszard Bober, przewodniczący Sejmiku Kujawsko-Pomorskiego oraz członek Zarządu Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka wita uczestników dorocznego spotkania hodowców bydła z powiatu brodnickiego Piotr Depta, prezydent Kujawsko-Pomorskiego Związku Hodowców Bydła Mlecznego przedstawia hodowcom bieżącą sytuację branży hodowlanej i mleczarskiej w czasie spotkania w Brodnicy Dariusz Cichacki, nieoceniony organizator spotkań hodowców bydła i producentów mleka z powiatu brodnickiego i okolic Frekwencja zdecydowanie dopisała - spotkanie dla hodowców bydła w Brodnicy
Bliskość Dnia Kobiet stała się okazją do okazania szacunku obecnym na spotkaniu Paniom Krystian Korytkowski, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka
Najlepsze obory i krowy w woj. kujawsko-pomorskim i powiecie brodnickim przedstawia Janusz Nalewalski, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka Emocjonujący moment losowania upominków od sponsorów - w tym najlepszej genetyki ze SHiUZ Bydgoszcz
Scroll to top
1