Kliknij i skorzystaj z promocji Cena: 50zł+VAT
BUHAJE Z POLSKIEJ HODOWLI SUKCES
Indeks gPF 156 | PL005516568549

Spotkanie hodowców w Złotnikach Kujawskich

Dnia 27.11.2015 r. w Złotnikach Kujawskich odbyło się spotkanie z hodowcami bydła mlecznego

Dnia 27.11.2015 r. w Złotnikach Kujawskich odbyło się spotkanie z hodowcami bydła mlecznego. Głównym organizatorem spotkania była Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Kujawsko-Pomorski Związek Hodowców Bydła – obecny był Pan Piotr Depta, prezydent Związku. Uczestniczyli w nim także przedstawiciele Agencji Rynku Rolnego, Mleczarni Inowrocławskiej, firmy Hypred oraz – oczywiście – Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy, którą reprezentowały: Pani Justyna Goryńska, menedżer rejonu oraz Pani Monika Wel.

Spotkanie rozpoczęło się prelekcją Pana Janusza Nalewalskiego, który podjął palący temat dla hodowców bydła w tym roku: jak prawidłowo zbilansować żywienie krów mlecznych, by zapobiec licznym chorobom metabolicznym i wpłynąć na poprawę jakości mleka. Wszystkim niestety wiadomo, że rok obecny nie rozpieszczał naszych hodowców pod względem obfitości zbiorów, co również łączy się z jakością pasz, jakie pozyskaliśmy z naszych pól. Dlatego tak istotne jest, żeby z tego, co posiadamy w swoich gospodarstwach sporządzić pasze dobrej jakości zapewniające wszystkie niezbędne składniki.

Pani Monika Wel przedstawiła korzyści wyceny genomowej, a Pani Justyna Goryńska omówiła najnowszą ofertę naszej Stacji. Poruszyła także temat przyczyn braku występowania rui u krów i przypomniała zasady postępowania służące poprawie skuteczność inseminacji. Ta tematyka bardzo zainteresowała słuchaczy, o czym świadczyły również liczne pytania z sali, na które specjalistki SHiUZ udzielały odpowiedzi. Widać było, że hodowcy potrzebują takich szkoleń, ale niestety brak odpowiedniej ilości czasu nie pozwolił nam rozwiać wszystkich wątpliwości. Zapraszamy więc na kolejne spotkania w ramach cyklu szkoleń na temat rozrodu, który właśnie się rozpoczyna.

W czasie spotkania w Złotnikach Władze Kujawsko-Pomorskiego Związku Hodowców Bydła wyróżniły gospodarstwa o najwyższej wydajności. Wyróżnionym hodowcom serdecznie gratulujemy !

Scroll to top
1