Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 126zł+VAT
BUHAJ Z POLSKIEJ HODOWLI SPARTANIN ET
Indeks gPF 161 | PL005473584552

Spotkanie Dożynkowe Rolników Pomorza i Kujaw

W promieniach gorącego słońca niczym w pełni lata odbyło się Spotkanie Dożynkowe Rolników Pomorza i Kujaw w Dworku Prezydenta RP w Ciechocinku

W sobotę 27 sierpnia w parku przy Dworku Prezydenta RP, skąpanym w promieniach gorącego słońca niczym w pełni lata, odbyło się Spotkanie Dożynkowe Rolników Pomorza i Kujaw.

Spotkanie rozpoczęło się uroczystą mszą św. w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, którą koncelebrowali ksiądz prałat Grzegorz Karolak, proboszcz parafii, oraz o. prof. Andrzej Potocki.  

Dalsza część imprezy odbywała się na terenie Dworku Prezydenta RP w Ciechocinku. Wraz z rolnikami i hodowcami z Pomorza i Kujaw, przedstawicielami instytucji i firm pracujących na rzecz polskiej wsi, w uroczystości dożynkowej wzięli udział parlamentarzyści – Pan Jan Krzysztof Ardanowski, Pan Paweł Skutecki, Pan Paweł Szramka. Obecny był przedstawiciel Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Pan Józef Ramlau, wicewojewoda kujawsko-pomorski.

Tradycją dożynkowych spotkań w Ciechocinku jest uroczyste wyróżnianie laureatów konkursu “Rolnik Pomorza i Kujaw”. Na uroczystości nie mogło więc zabraknąć Pani Zofii Kozłowskiej, przewodniczącej Kapituły Konkursu.

Przedstawiciele władz w swoich wystąpieniach poruszali aktualne problemy rolników i hodowców.

Spotkanie uświetnił swoim występem Pan Aleksander Kamedulski, pochodzący z niedalekiej Nieszawy, niezwykle utalentowany śpiewak operowy.

Mszy św. w czasie Dożynek Prezydenckich przewodniczył ks. prałat Grzegorz Karolak
Pan Janusz Polak, dyrektor Centrum Organizacji Imprez, wita zgromadzonych
Wystąpienie Pana Jana Ardanowskiego, ministra i posła szczególnie zaangażowanego w sprawy polskiej wsi, było jak zwykle głębokie i poruszające Pan Józef Ramlau, wicewojewoda kujawsko-pomorski
Pan Krzysztof Rodzik, reprezentujący Ministra Rolnictwa
Zespół Jezioranie
Pani Zofia Kozłowska
Pan Paweł Szramka, poseł na Sejm RP Pan Paweł Skutecki, poseł na Sejm RP
Pan Aleksander Kamedulski
Scroll to top
1