Kliknij, aby wejść do sklepu
BUHAJE Z POLSKIEJ HODOWLI SONET ET
Indeks gPF 162 | PL005501913026

Sierpeckie Dni Rolnika w Studzieńcu

W dniach 13-14 maja odbywały się Sierpeckie Dni Rolnika w Studzieńcu. Nie mogło tam oczywiście zabraknąć Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt

Sierpeckie Dni Rolnika w Studzieńcu są organizowane przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w tejże miejscowości przy współudziale min. OSM w Sierpcu. Dni Rolnika to impreza dwudniowa – w tym roku odbyła się w dniach 13-14 maja. Piątek był dniem, w którym targi odwiedziła młodzież z innych szkół.

Dni Rolnika ściągnęły do Studzieńca wiele firm z branży żywieniowej, inseminacyjnej oraz producentów maszyn i urządzeń do produkcji rolnej. Można było zobaczyć przedstawicieli różnych ras bydła zarówno mięsnego jak i mlecznego, oraz rasy świń i drobiu. Organizatorzy zadbali o bogaty program artystyczny, występy zespołów młodzieżowych oraz konkursy dla dzieci i młodzieży. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs dojenia sztucznej krowy!

Na Sierpeckich Dniach Rolnika nie mogło oczywiście zabraknąć Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt Sp. z o.o. w Bydgoszczy. Mieliśmy możliwość spotkania się z naszymi hodowcami i inseminatorami. Nasze stoisko, co cieszy bardzo, odwiedzała młodzież z okolicznych szkół, pytając o różne zagadnienia z branży inseminacyjnej, w tym o wycenę genomową bydła.

Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i nabiera rozmachu.

Organizatorom gratulujemy i do zobaczenia za rok!

Program specjalny Sierpeckich Dni Rolnika w Studzieńcu w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Studzieńcu Konkurs dojenia sztucznej krowy cieszył się dużym zainteresowaniem
Scroll to top
1