Kliknij i skorzystaj z promocji Cena: 50zł+VAT
BUHAJE Z POLSKIEJ HODOWLI SUKCES
Indeks gPF 156 | PL005516568549

SHiUZ na spotkaniach z hodowcami z Podlasia

Każdego roku w październiku i listopadzie Podlaski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka organizuje spotkania hodowców

Każdego roku w październiku i listopadzie Podlaski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka z siedzibą w Jeżewie Starym organizuje spotkania hodowców zgromadzonych w 12 kołach. Podlaski Związek jest największym i najprężniej działającym związkiem hodowców bydła mlecznego w Polsce. Aktualnie liczy ok. 3100 członków – hodowców bydła, których obory są objęte oceną wartości użytkowej. Podczas spotkań obok informacji związkowych hodowcy otrzymują wyniki oceny za rok 2015, jak też bieżące informacje z zakresu hodowli, żywienia i programu doboru do kojarzeń DOKO, na którym pracuje także nasza Stacja.

W ramach naszej współpracy z PZHBiPM zawsze uczestniczymy w tych spotkaniach i tak jest także tym razem. SHiUZ Bydgoszcz reprezentują: dyrektor Oddziału w Piątnicy – Dariusz Gawroński i specjalista ds. hodowli bydła – Bogdan Godlewski oraz menadżerowie z rejonów kół hodowców. Przedstawiliśmy m.in. szczegółowy ranking bydgoskich buhajów po sierpniowej wycenie szacowanej wartości hodowlanej genomowej i tradycyjnej (2/2016 dane IZOO Kraków). Szczególnie zwracamy uwagę Czytelników na nowości z naszej oferty – buhaje: BAR, SNIPER, IPPON, DIADEM, HP LANTON. SHiUZ Bydgoszcz posiada w swojej ofercie katalogowej aż 72 buhaje wycenione genomowo, w tym: w rasie HFHO 53 buhaje, które uzyskały indeksy gPF od 139 do 155 oraz w rasie HFRW 19 buhajów o indeksach gPF od 118 do 149. W wycenie córkowej prezentujemy w katalogu 34 buhaje rasy HFHO o indeksach PF od 123 do 141, oraz jednego buhaja rasy HFRW.

W imieniu Zarządu SHiUZ Bydgoszcz dyrektor Oddziału w Piątnicy ma zaszczyt nagradzać hodowców, którzy uzyskali najwyższe wydajności w oborach w roku 2015. Spotkania w kołach mają wielkie znaczenie dla wszystkich uczestników – służą podtrzymaniu współpracy, a także w zdobyciu wiedzy u samego źródła – naszych Hodowców.  

Pani Katarzyna Piszczatowska, dyrektor biura Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka, otwiera spotkanie hodowców Spotkania hodowców na Podlasiu zawsze gromadzą wielu uczestników Zawsze z przyjemnością możemy gratulować właścicelom obór z najlepszymi wynikami
Scroll to top
1