Kliknij i skorzystaj z promocji Cena: 50zł+VAT
BUHAJE Z POLSKIEJ HODOWLI SUKCES
Indeks gPF 156 | PL005516568549

SHIUZ BYDGOSZCZ PARTNEREM EUROPEJSKIEGO FORUM ROLNICZEGO w JASIONCE

23-24 marca w Jasionce k. Rzeszowa odbyło się Europejskie Forum Rolnicze – międzynarodowa konferencja organizowana przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej

23-24 marca w Jasionce odbyło się Europejskie Forum Rolnicze, które jest rozszerzoną formułą międzynarodowej konferencji rolniczej w Jasionce k. Rzeszowa, organizowanej już od 2011 roku przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej (EFRWP).

Dwudniowa konferencja z udziałem przedstawicieli polskiej i europejskiej polityki, organizacji branżowych, ekspertów i naukowców wyznaczających kierunki rozwoju obszarów wiejskich, przyciągnęła w tej edycji blisko 1600 uczestników. Było to także znakomite miejsce spotkań i wymiany doświadczeń producentów i dostawców innowacyjnych rozwiązań dla rolnictwa.

Miło nam poinformować, że SHiUZ Bydgoszcz był Partnerem tego ważnego dla polskiego rolnictwa wydarzenia.

Uroczystego otwarcia dokonali:

Krzysztof Podhajski, Prezes Zarządu Fundacji EFRWP,

Artur Balazs, Prezes Kapituły Fundacji EFRWP,

prof. Jerzy Buzek, Przewodniczący Rady Programowej Fundacji EFRWP,

Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego,

Halina Szymańska, Szef Kancelarii Prezydenta RP.

W ramach Forum odbyły się debaty nad najważniejszymi tematami związanymi z sektorem. Aktualne wyzwania, perspektywy i szanse stojące przed europejskim rolnictwem oraz obszarami wiejskim omawiane były podczas kilkunastu prelekcji, wykładów i dyskusji nt. innowacji w rolnictwie, połączone z prezentacją produktów i usług dla sektora produkcji rolnej.

Warto wymienić również znakomitych prelegentów, wśród których znaleźli się m.in. Krzysztof Jurgiel – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Phil Hogan – Komisarz ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Komisji Europejskiej, Stephane Travert – Minister Rolnictwa Francji, Pavel Sekac – Wiceminister Rolnictwa Czech, Zsolt Feldman – Zastępca Sekretarza Stanu (Ministerstwo Rolnictwa Węgier), dr Czesław Siekierski – Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Parlamencie Europejskim, dr Ryszard Zarudzki – Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Witold Strobel – Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Istotnym elementem programu Forum była uroczystość wręczenia nagrody im. Józefa Ślisza, przyznawanej przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. To już druga edycja tej nagrody. Honoruje ona organizacje bądź osoby, które wyróżniają się zaangażowaniem w propagowanie postaw obywatelskich i demokratycznych, szerzenie wartości chrześcijańskich oraz szeroko pojęty rozwój obszarów wiejskich. Uroczystość rozpoczął Joachim Brudziński – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Nagrodę przyznaje Collegium Nagrody, w którego skład wchodzą: Elżbieta Bieniasz – córka Józefa Ślisza, Jarosław Kaczyński – Prezes Prawa i Sprawiedliwości oraz Artur Balazs – Przewodniczący Kapituły Fundacji EFRWP.

Organizatorom gratulujemy udanego Forum i życzymy sukcesów przy realizacji kolejnych edycji.

Scroll to top
1