Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 20zł+VAT
BUHAJ MIESIĄCA LIPCA SKAUT
Indeks gPF 146 | PL005516568563

SHIUZ BYDGOSZCZ PARTNEREM EUROPEJSKIEGO FORUM ROLNICZEGO w JASIONCE

W dniach 1-2 marca w Jasionce odbyło się Europejskie Forum Rolnicze

W dniach 1-2 marca w Jasionce odbyło się Europejskie Forum Rolnicze, które jest rozszerzoną formułą międzynarodowej konferencji rolniczej w Jasionce k. Rzeszowa, organizowanej już od 2011 roku przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej (EFRWP). To już drugi rok organizacyjny w tej nowej formule i znakomity sukces organizatorów.

Dwudniowa konferencja z udziałem przedstawicieli polskiej i europejskiej polityki, organizacji branżowych, ekspertów i naukowców wyznaczających kierunki rozwoju obszarów wiejskich, przyciągnęła w tej edycji blisko 1600 uczestników. Było to także znakomite miejsce spotkań i wymiany doświadczeń producentów i dostawców innowacyjnych rozwiązań dla rolnictwa.

Miło nam poinformować, że SHiUZ Bydgoszcz był Partnerem tego ważnego dla polskiego rolnictwa wydarzenia. Podczas Europejskiego Forum Rolniczego Stację Hodowli i Unasieniania Zwierząt reprezentował Pan Wiesław Drewnowski, prezes Zarządu.

Uroczystego otwarcia dokonali:

Krzysztof Podhajski, Prezes Zarządu Fundacji EFRWP,

Artur Balazs, Prezes Kapituły Fundacji EFRWP,

prof. Jerzy Buzek, Przewodniczący Rady Programowej Fundacji EFRWP

Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego

Halina Szymańska, Szef Kancelarii Prezydenta RP

W ramach Forum odbyły się debaty nad najważniejszymi tematami związanymi z sektorem. Aktualne wyzwania, perspektywy i szanse stojące przed europejskim rolnictwem oraz obszarami wiejskim omawiane były podczas kilkunastu prelekcji, wykładów i dyskusji nt. innowacji w rolnictwie, połączone z prezentacją produktów i usług dla sektora produkcji rolnej.

Warto wymienić również prelegentów debaty pierwszego dnia Forum, wśród których znaleźli się m.in. Phil Hogan, Komisarz UE ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich UE, Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Fernando Miranda Sotillos, Sekretarz Generalny w Ministerstwie Rolnictwa, Rybołówstwa i Gospodarki Żywnościowej (Hiszpania), Gabriel Csicsai, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa (Słowacja), Anikó Juhász, Podsekretarz Stanu ds. Gospodarki Rolnej w Ministerstwie Rolnictwa (Węgry), Jiří Šír, Dyrektor Departamentu Handlu i Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Rolnictwa (Czechy).

Drugi dzień to przede wszystkim debata III: „Polityka zrównoważonego rozwoju szansą dla obszarów wiejskich w Polsce”, do udziału w której zostali zaproszeni: Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów RP; Phil Hogan Komisarz UE ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Władysław Kosiniak-Kamysz, Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Istotnym elementem programu Forum była uroczystość wręczenia nagrody im. Józefa Ślisza, przyznawanej przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. To już trzecia edycja tej nagrody. Honoruje ona organizacje bądź osoby, które wyróżniają się zaangażowaniem w propagowanie postaw obywatelskich i demokratycznych, szerzenie wartości chrześcijańskich oraz szeroko pojęty rozwój obszarów wiejskich.

Nagrodę przyznaje Collegium Nagrody, w którego skład wchodzą: Elżbieta Bieniasz – córka Józefa Ślisza, Jarosław Kaczyński – Prezes Prawa i Sprawiedliwości oraz Artur Balazs – Przewodniczący Kapituły Fundacji EFRWP.

Organizatorom gratulujemy znakomitego Forum. Życzymy sukcesów przy realizacji kolejnych edycji.

Scroll to top
1