Kliknij, aby wejść do sklepu
BUHAJE Z POLSKIEJ HODOWLI SONET ET
Indeks gPF 162 | PL005501913026

SHiUZ Bydgoszcz na Wystawie w Siedlcach

Na finiszu tegorocznego sezonu wystawowego gościliśmy na XII Regionalnej Wystawie Hodowlanej w Siedlcach, gdzie jałówka Marfa po naszym Orliku zdobyła wiceczempiona

W dniach 3-4 września 2016 roku na terenie Agencji Rozwoju Miasta Siedlce odbyły się XXIII Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym oraz towarzysząca im XII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Hasłem tegorocznej imprezy było „Rolnictwo dla środowiska”, a uczestniczyło w niej kilkuset wystawców z branży rolniczej.

Na Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych swoje hodowlane osiągnięcia i zarazem najpiękniejsze zwierzęta zaprezentowało 36 hodowców z rejonu Mazowsza. Podczas sobotniej wyceny przedstawiono jałówki oraz krowy w następujących kategoriach:

– Jałowice w wieku od 10 do 13 m-cy

– Jałowice w wieku pow. 13 m-cy do 17 m-cy

– Jałowice cielne

– Krowy pierwiastki

– Krowy w II laktacji

– Krowy w III laktacji i dalszej.

Superczempionem w kategorii jałowic została jałowica w kategorii wiekowej 13 m-cy do 17 m-cy, PL 005371228860. Właścicielem tej pięknej jałówki jest Pan Nasiłowski Dariusz ze Skwierczyna Zdroju. Superczempionką w kategorii krów została krowa PL 00523188527, hodowca: Pani Ewa Zalewska  z Czarnowąża (kategoria: Krowy w II laktacji). Miło nam poinformować, że Wiceczempionką tegorocznej Regionalnej Wystawy Hodowlanej Siedlcach w kategorii Jałowice w wieku od 10 do 13 m-cy została jałówka Marfa 4 PL 00534655281, która jest córką bydgoskiego buhaja Orlik PL 005057772966. Właścicielem tej pięknej jałówki jest Pan Jan Makowiecki z miejscowości Dzięcioły Bliższe, który od kilku lat korzysta z bydgoskiej genetyki. Jak widać, warto było zaryzykować. Dziś zbiera żniwo mądrej przemyślanej decyzji. Gratulujemy wspaniałego wyróżnienia i wierzymy, że to dopiero początek sukcesów hodowlanych na arenach wystawowych.

Piękna pogoda, doskonałe wystawowe miejsce oraz chęć oglądania wspaniałych zwierząt spowodowały, że obecne Targi odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających. Również nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, tak wśród hodowców bydła jak i trzody chlewnej. Wielu hodowców bydła skorzystało z obecności naszego przedstawiciela handlowego i złożyło zamówienia na nasienie buhajów, wybierając oczywiście głównie nasze „rodzynki” z najlepszego „genetycznego tortu”. Dziękujemy wszystkim hodowcom, którzy już nam zaufali, a jeszcze niezdecydowanych zapraszamy do współpracy i kontaktu z naszymi przedstawicielami.

Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy była sponsorem tegorocznej wystawy krów i jałowic. Oczywiście już dziś zapraszamy na następną XIII Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych Siedlce 2017 !!!

Tekst i zdjęcia: dr inż. Dariusz Kowalewski, SHiUZ Bydgoszcz  

Scroll to top
1