Kliknij i skorzystaj z promocji Cena: 50zł+VAT
BUHAJE Z POLSKIEJ HODOWLI SUKCES
Indeks gPF 156 | PL005516568549

SHiUZ Bydgoszcz na prestiżowej SIMAGENA 2017

Jak co roku, już tradycyjnie – wraz z grupą współpracujących Hodowców i przedstawicieli Ośrodków Hodowli Zarodowej mieliśmy okazję podziwiać znakomity poziom paryskich targów SIMA i wystawy SIMAGENA

Międzynarodowy Agrobiznes Show SIMA w Paryżu to jedna z największych międzynarodowych imprez targowych dla sektora rolnictwa – odbywająca się we Francji w cyklu dwuletnim.

Tegoroczna edycja odbyła się w dniach od 26 lutego do 2 marca i zgromadziła ponad 1700 wystawiających się firm z 42 krajów oraz odnotowała ok. 240 tys. wejść odwiedzających profesjonalistów ze 142 krajów !

Całość zorganizowana była na terenie 6 hal w 13 tematycznych sektorach wystawienniczych.

Stałym elementem Targów SIMA jest wystawa bydła SIMAGENA – jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń hodowlanych Europy.

Jak co roku, już tradycyjnie – wraz z grupą współpracujących Hodowców i przedstawicieli Ośrodków Hodowli Zarodowej mieliśmy okazję podziwiać znakomity poziom przeprowadzanych pokazów i aukcji zwierząt. To ogromny wysiłek organizacyjny i selekcyjny, dlatego też SIMAGENA odbywa się co dwa lata. Przygotowanie i zaprezentowanie odwiedzającym osiągnięć ok. 200 europejskich hodowców bydła i kilkuset wyselekcjonowanych na to wydarzenie zwierząt – to prawdziwe wyzwanie logistyczne i finansowe. Tegorocznymi gospodarzami pokazów i aukcji były m.in.: KBS Genetic, Diamond Genetics oraz Genes Diffusion, która w swoim sektorze zaprezentowała kilkadziesiąt jałówek i krów ras Charolaise, Normande, Montbeliarde i oczywiście Holstein.

Warto wspomnieć, że Normande była tak szeroko prezentowana na tych targach po raz pierwszy, a jest to „ulubiona” rasa producentów sera camembert. 30% populacji tych krów ma CASK BB ( Holstein ok. 5%) co sprawia, że produkowane mleko znakomicie nadaje się do produkcji serów. Nam rasa Normande, oprócz wspomnianych walorów, podobała się ze względu na umaszczenie zwierząt. Po raz pierwszy również – organizacje hodowców zaprezentowały genetycznie nowe linie rasy Limousin – owoc prac, które rozpoczęto 15 lat temu.

Najważniejsze wydarzenie przyniósł nam jednak wystawowy wtorek. Absolutnie zdominowany przez prezentację wyselekcjonowanych i najlepszych córek po buhajach rasy Holstein – z których pokaźna część znajduje się w naszej ofercie! Co najważniejsze i oczywiste nie zabrakło córek pierwszego polskiego eksportowego rozpłodnika należącego do SHiUZ Bydgoszcz – buhaja BORDER! To wspaniały sukces i „żywe” dowody na to, jak bardzo polska hodowla liczy się w Europie. To także dowód na to, że serio traktujemy nasze hasło „Nasze buhaje pokryły całą Polskę ..i na tym nie koniec !”

Przy tej okazji zapraszamy do zapoznania się kolejną informacją, która bardziej szczegółowo relacjonuje to wspaniałe wydarzenie.

Nie zabrakło też innych emocji – nasi Koledzy uczestniczyli w organizowanej aukcji i nie zdradzając tajemnic powiemy, że z sukcesami ! Jak się okazuje w Paryżu można zrobić interesujące zakupy nie tylko w sklepach, w końcu SIMAGENA to miejsce spotkań i prowadzenia rozmów biznesowych dla wszystkich hodowców bydła.

Impreza wspaniała, znakomicie przygotowana i co najważniejsze licznie odwiedzana przez specjalistów i hodowców. Wielkie słowa uznania należą się tu również naszemu partnerowi -spółdzielni hodowców Genes Diffusion, której stoisko w tym dla nas ważnym momencie gościło ponad 700 hodowców !!

Wszystkim naszym Kolegom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

O wystawie SIMAGENA 2017 i uroczystym uhonorowaniu Pan Józefa Grodzkiego, hodowcy z Podlasia, któremu polscy i europejscy hodowcy zawdzięczają wybitnego buhaja BORDER można także przeczytać w artykule “Polskie święto na SIMAGENA 2017”

Józef Grodzki z ''wnuczką'' - Tamarą, córką buhaja Border Maciej Kurowski, AGROCENTRUM - GR Straduny, Jadwiga Kaniewska, GR Kaskajmy, Henryk Mokwa, Restal Agri Kulice - zapoznają się z Katalogiem Targowym  Fragment sektora Genes Diffusion
Przygotowanie zwierząt do pokazu
Pokaz jałowic rasy normande Agnieszka Jończyk pomaga we właściwym ustawieniu zwierząt w czasie prezentacji Od lewej: Karolina Olejniuk, SK Nowe Jankowice, Renata Gurbowicz-Nowak, Fortune Cieszymowo, Maciej Kurowski, AGROCENTRUM Hodowcy nagrodzeni podczas Wystawy SIMAGENA 2017
Aukcja jałówek Jałówka Jelly osiągnęła cenę 5500 EURO
Cena za jałówkę Babydoll wyniosła 13200 EURO !!! - był to rekord tegorocznej aukcji na targach SIMAGENA
Agnieszka Jończyk
Targowe studio fotograficzne wyłącznie dla krów i jałówek Grupa SHiUZ Bydgoszcz zwiedza paryską wystawę zwierząt. Na pierwszym planie Monika Synakiewicz-Zimnicka i Grzegorz Wojtkielewicz Umaszczenie osobników rasy normande
Radosław Iwański, redaktor naczelny ''Hodowli i Chowu Bydła'' Nasze Panie w trakcie przeglądania Katalogu Aukcyjnego
Grupa SHiUZ Bydgoszcz na tle bazyliki Sacre Coeur - jednego z symboli Paryża Część grupy SHiUZ Bydgoszcz na schodach bazyliki Sacre Coeur
Scroll to top
1