SHiUZ Bydgoszcz na konferencji “Welconomy in Toruń”

Przedstawiciele SHiUZ Bydgoszcz aktywnie brali udział w Konferencji WELCONOMY w Toruniu

W dniach 13-14 marca 2017 roku w Hotelu Copernicus w Toruniu odbyła się kolejna edycja Forum “Welconomy in Toruń” –  organizowanego przez Stowarzyszenie „Integracja i Współpraca”  spotkania poświęconego  gospodarce, nauce i innowacyjności, które jak co roku zgromadziło przedstawicieli świata polityki oraz kluczowych ekspertów i praktyków z obszaru nauki i biznesu.

Toruńska konferencja składała się z wielu paneli dyskusyjnych, a wśród poruszanej tematyki nie mogło zabraknąć spraw związanych z rolnictwem, hodowlą, produkcją zwierzęcą i roślinną oraz innymi kwestiami dotyczącymi rozwoju obszarów wiejskich.

Wśród gości tego ważnego wydarzenia byli obecni  przedstawiciele SHiUZ Bydgoszcz, którą reprezentował prezes Zarządu Pan Wiesław Drewnowski,  oraz główny specjalista ds. hodowli bydła Pani Monika Synakiewicz-Zimnicka i Pani Katarzyna Szmycińska.

Na Forum mieliśmy przyjemność uczestniczyć w panelu na temat likwidacji kwot mleka i cukru, którego prelegentami honorowymi byli: Pan Jacek Bogucki, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz dr Jarosław Sachajko, przewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Moderatorem panelu był prof. dr hab. Adam Traczykowski z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. W czasie spotkania głos zabrali: Pan Łukasz Hołubowski, prezes Agencji Rynku Rolnego, Pan Krzysztof Banach, wiceprezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Pan Waldemar Broś, prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich oraz dr inż. Zbigniew Lach, który reprezentował Ośrodek Hodowli Zarodowej w Osięcinach.

Podczas spotkania prezes Wiesław Drewnowski przybliżył uczestnikom wybrane zagadnienia z hodowli bydła oraz zaprezentował realizację Europejskiego Programu Hodowlanego, w tym relację z otwarcia Centrum EBP w Sztumie, która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem.

W czasie spotkania mieliśmy także okazję wysłuchać: Pana Krzysztofa Nykiela, prezesa Krajowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego oraz Pana Pawła Piotrowskiego, prezesa Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

Dziękujemy za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w spotkaniu poruszającym najważniejsze bieżące kwestie dla branży hodowlanej i mleczarskiej, istotne zarówno w skali regionu Kujaw i Pomorza, jak i w całej Polsce.

Jacek Bogucki, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jarosław Sachajko, przewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Łukasz Hołubowski, prezes Agencji Rynku Rolnego Wiesław Drewnowski, prezes SHiUZ Bydgoszcz, przedstawia istotę i realizację Europejskiego Programu Hodowlanego
Goście Forum mogli obejrzeć relację z otwarcia Centrum Genetycznego EBP w Sztumie Waldemar Broś, prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich, przedstawia prezentację poświęconą bieżącym problemom branży mleczarskiej
Scroll to top
1