Kliknij i skorzystaj z promocji Cena: 50zł+VAT
BUHAJE Z POLSKIEJ HODOWLI SUKCES
Indeks gPF 156 | PL005516568549

Seminarium pt. “Francuskie rasy bydła w Polsce…”

SHiUZ w Bydgoszczy została zaproszona przez Ambasadę Francuską do wzięcia udziału w seminarium pt. „Francuskie rasy bydła w Polsce, genetyka, hodowla i eksport”.

W związku z wizytą przedstawicieli INTERBEV w Polsce Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy została zaproszona przez Ambasadę Francuską do wzięcia udziału w seminarium pt. „Francuskie rasy bydła w Polsce, genetyka, hodowla i eksport”. Spotkanie odbyło się 13 września br.

INTERBEV czyli francuskie ogólnokrajowe stowarzyszenie sektora mięsnego, zrzesza około 20 krajowych organizacji działających w sektorze mięsnym. Oprócz wdrażania narzędzi prawnych i procedur jakościowych INTERBEV prowadzi również programy komunikacyjne mające na celu wzmocnienie sektora i pozycji producentów i ich przedsiębiorstw, promowanie produktów mięsnych. Reprezentuje jednocześnie producentów, hodowców bydła oraz przemysł mięsny. Często jego działania określane są obrazowo, jako prace “od pola do stołu”, gdyż jest on obecny na każdym etapie łańcucha produkcyjnego. W seminarium uczestniczyli hodowcy bydła z różnych regionów Francji i przedstawiciele przemysłu mięsnego

Tematem seminarium było przedstawienie polskich hodowli bydła mięsnego, krajowej produkcji mięsa wołowego wysokiej jakości oraz rozwój systemów jej kontroli takich jak QMP. Podczas seminarium omawiano tematykę obecności ras francuskich w polskich stadach oraz o ogromnym sukcesie, jaki polskie bydło odnosi na rynkach zagranicznych.

Obecna na seminarium w Ambasadzie Francji przedstawicielka SHiUZ Bydgoszcz, Pani Monika Synakiewicz-Zimnicka, główny specjalista ds. hodowli, przybliżyła uczestnikom profil naszej Stacji i nasze wieloletnie doświadczenie we współpracy polsko-francuskiej w dziedzinie rozwoju hodowli, co ma miejsce dzięki partnerstwu SHiUZ Bydgoszcz z francuską spółdzielnią hodowców Genes Diffusion.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość udziału w seminarium.

Uczestnicy seminarium pt. Francuskie rasy bydła w Polsce, genetyka, hodowla i eksport Pani Monika Synakiewicz-Zimnicka, główny specjalista ds. hodowli, SHiUZ Bydgoszcz, przedstawia profil SHiUZ w Bydgoszczy uczestnikom seminarium pt. „Francuskie rasy bydła w Polsce, genetyka, hodowla i eksport” w Ambasadzie Francji w Warszawie
Scroll to top
1