Kliknij i skorzystaj z promocji Cena: 50zł+VAT
BUHAJE Z POLSKIEJ HODOWLI SUKCES
Indeks gPF 156 | PL005516568549

Rolnicy Pomorza i Kujaw spotkali się w Ciechocinku

W dniu 27 czerwca miała miejsce konferencja Forum Rolników Pomorza i Kujaw, w czasie której wraz z Panem Janem Krzysztofem Ardanowskim, ministrem rolnictwa, spotkali się właściciele gospodarstw oraz przedstawiciele instytucji i firm działających w sektorze rolno-hodowlanym.

W czasie spotkania, w obecności Pana Józefa Ramlau, wicewojewody kujawsko-pomorskiego oraz Pana Józefa Łyczaka, senatora, wręczone zostały odznaczenia państwowe oraz wyróżnienia nominowanym osobom, przyczyniającym się do rozwoju swojej branży i lokalnych społeczności.

Uczestnicy mogli także wysłuchać interesującej prelekcji nt. akcji promującej "Produkt Polski" przedstawionej przez Pana Marcina Wrońskiego, zastępcę dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Warto podkreślić, że wsparcie tej inicjatywy może i powinno być prowadzone przez wszystkich uczestników łańcucha "od pola do stołu". Wzmacniana dzięki temu obecność znaku "Produkt Polski" przełoży się na świadomy wybór produktów żywnościowych wytworzonych w Polsce i z polskich surowców. Zagwarantuje to rozwój branży rolno-spożywczej, a także całej gospodarki narodowej, co jest istotne szczególnie teraz, w wywołanej pandemią sytuacji niepewności i nagłych zmian w handlu i przetwórstwie w skali globalnej.

Drugą część spotkania stanowiła konferencja Pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który przedstawił bieżące sprawy prowadzone przez swój resort oraz odpowiadał na pytania. Tradycyjnie możliwość wysłuchania wyjaśnień na temat palących kwestii dotyczących sektora agrobiznesu od najważniejszej osoby w polskim rządzie zawiadującej sprawami wsi cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Obecność firm i instytucji działających na rzecz polskiego rolnictwa otworzyła możliwość zaprezentowania informacji i oferty - za co dziękujemy Organizatorom konferencji w Ciechocinku.

Scroll to top
1