Kliknij i skorzystaj z promocji Cena: 50zł+VAT
BUHAJE Z POLSKIEJ HODOWLI SUKCES
Indeks gPF 156 | PL005516568549

Regionalne Forum Targowe, Brodnica 2016

Po raz pierwszy w Brodnicy odbyło się Regionalne Forum Targowe Żywności i Produktów Rolnych

W sobotę 17-tego grudnia odbyło się po raz pierwszy w Brodnicy Regionalne Forum Targowe Żywności i Produktów Rolnych zorganizowane przez Kujawsko-Pomorski Związek Hodowców Bydła i Starostwo Powiatowe w Brodnicy pod patronatem Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko- Pomorskiego Ryszarda Bobera.

Forum zgromadziło licznych wystawców – lokalnych producentów żywności oraz rękodzieła. Swoje produkty promowały mleczarnie, producenci wędlin i pszczelarze, ale gwiazdami Forum były członkinie Kół Gospodyń Wiejskich. Ich stoły uginające się od doskonałych pierogów, ciast i dań z mięsa cieszyły się największym zainteresowaniem zwiedzających. Naturalnie wszystkie te eksponowane smakołyki można było do woli i bezpłatnie degustować. Czas umilały kolędy i piosenki świąteczne, także w wykonaniu młodych i utalentowanych mieszkańców powiatu brodnickiego. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz tradycyjnego sposobu kiszenia kapusty zaprezentowany przez Koło Uroczych Panien Wiejskich.

W spotkaniu uczestniczyły liczne firmy i instytucje z otoczenia rolnictwa. SHiUZ Bydgoszcz także miała swoje stoisko, gdzie nasz reprezentant Marcin Wrotecki odpowiadał na pytania związane z naszą ofertą, która przecież docelowo służyć ma bogactwu smaków i zapachów goszczących na naszych stołach i tych świątecznych, i codziennych. Produkt lokalny, powstający także bezpośrednio w gospodarstwach hodowców, może być ważnym elementem polepszającym efekty ekonomiczne prowadzonej hodowli i produkcji mleka. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w tej potrzebnej inicjatywie.

Ryszard Bober, przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego wita uczestników Regionalnego Forum Targowego Żywności i Produktów Rolnych w Brodnicy Piotr Boiński, starosta brodnicki, gospodarz Regionalnego Forum Targowego Żywności i Produktów Rolnych Piotr Depta, prezydent Kujawsko-Pomorskiego Związku Hodowców Bydła, który był współorganizatorem  Regionalnego Forum Targowego Żywności i Produktów Rolnych  Marek Hildebrandt, jeden z uczestników Regionalnego Forum Targowego Żywności i Produktów Rolnych w Brodnicy
Scroll to top
1