Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 126zł+VAT
BUHAJ Z POLSKIEJ HODOWLI SPARTANIN ET
Indeks gPF 161 | PL005473584552

Prezentacja najlepszych obór i krów pod oceną w woj. zachodniopomorskim

W dniu 21 marca w Tarnowie k. Łobza mieliśmy zaszczyt świętować z najlepszymi hodowcami z woj. zachodniopomorskiego

W Tarnowie koło Łobza dnia 21.03.2017 odbyło się podsumowanie wyników oceny użytkowości mlecznej obór z terenu województwa zachodniopomorskiego zorganizowane przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka Oddział w Koszalinie oraz Okręgowy Związek Hodowców Bydła w Koszalinie.

Obok głównej części spotkania, którą było przedstawienie wyników produkcji mleka w zachodniopomorskich oborach i wyróżnienie właścicieli najlepszych obór i krów rekordzistek, licznie przybyli hodowcy i goście mieli okazję uczestniczyć w wykładzie dra Marka Lesiaka (ZOETIS) na temat „Nowych trendów w terapii bydła mlecznego”.

SHiUZ Bydgoszcz była reprezentowana przez Pana Wiesława Drewnowskiego, prezesa Spółki oraz Pana Stanisława Użarowskiego, dyrektora regionu. Na spotkaniu obecni byli również: menedżer rejonu Pan Łukasz Sromala oraz Pani Barbara Listopad, specjalista ds. hodowli bydła, która przedstawiła przejrzystą prezentację, odnoszącą się do zmian w zasadach wyznaczania wysokości indeksu PF buhajów obowiązujących od wyceny grudniowej (2016.3). Prezentacja zawierała również kilka wyróżnionych buhajów z oferty SHiUZ, które pochodzą także ze stad położonych na terenie Zachodniego Pomorza.

Wszystkim nagrodzonym Hodowcom składamy jeszcze raz ogromne gratulacje. Serdecznie gratulujemy także wszystkim, którzy – choć nie zajęli pierwszych miejsc w rankingach – wypracowali przez cały 2016 rok duży postęp w swoim stadzie. Ta praca z pewnością zaprocentuje bardzo dobrymi wynikami w kolejnych latach. Za każdy wysiłek i inwestycję w hodowlę bydła każdy hodowca powinien czuć się doceniony i zauważony, bo ciężko jest przeć naprzód, kiedy ceny zmierzają w drugą stronę…

Życzmy sobie wszyscy, aby rok 2017 był rokiem pozytywnych zmian, korzystnych trendów na rynku i jeszcze większych sukcesów hodowlanych.

Opracowała: Barbara Listopad

Spotkanie podsumowujące wyniki produkcji mleka na Pomorzu Zachodnim, Tarnów 2017 Właściele wyróżnionych gospodarstw mlecznych otrzymują puchary z rąk Wiesława Drewnowskiego, prezesa SHiUZ Bydgoszcz Barbara Listopad omawia wyniki oceny buhajów 2016.3
dr Marek Lesiak
Scroll to top
1