Kliknij i skorzystaj z promocji Cena: 50zł+VAT
BUHAJE Z POLSKIEJ HODOWLI SUKCES
Indeks gPF 156 | PL005516568549

Polskie święto na SIMAGENA 2017

W trakcie paryskiej SIMAGENA 2017 zaprezentowano córki pochodzące od pierwszego polskiego eksportowego rozpłodnika należącego do SHiUZ Bydgoszcz – buhaja BORDER !

Jak już pisaliśmy, najważniejsze dla nas w wydarzenie w trakcie paryskiej SIMAGENA przyniósł nam wtorek. Dzień poświęcony na prezentację rasy Holstein oraz najlepszych córek po buhajach, w tym tych, które znajdują się w naszej ofercie! Zaprezentowano też te pochodzące od pierwszego polskiego eksportowego rozpłodnika należącego do SHiUZ Bydgoszcz – buhaja BORDER!

Święto polskiej hodowli zaczęło się wraz z prezentacją i wyróżnieniem jałówki TAMARA po BORDERZE. W blasku reflektorów i fleszów aparatów zaprezentowała się bardzo dostojnie i zebrała burze oklasków od zebranej widowni.

Kulminacją dla nas obecnych na wystawie, było uhonorowanie pracy Pana Józefa Grodzkiego, z którego hodowli pochodzi właśnie BORDER! Przyznane przez komisję wystawy wyróżnienie Hodowca otrzymał z rąk Pana Artura Balazsa – prezesa Kapituły Fundacji Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej i byłego Ministra Rolnictwa !! Dla naszej grupy była to prawdziwa niespodzianka!!

Organizatorzy poprosili również przedstawicieli naszej firmy o to, by dołączyli do zebranych na ringu. Czas, który tam otrzymaliśmy był niezwykle istotny zarówno dla nas jak i dla polskiej hodowli. Nie zdarzyło się jeszcze, aby na tak międzynarodowym forum tak szeroko prezentowano osiągnięcia polskiej hodowli. Wierzcie nam – aplauz setek zebranych hodowców i specjalistów z branży – bezcenny, a radość z tego wydarzenia towarzyszyła nam jeszcze długo po samym pokazie.

Po pokazie mieliśmy też okazję na krótko spotkać się z Panem Balazsem. Pan Minister wraz z delegacją przebywał we Francji na zaproszenie Pana Daniela Roguet – prezydenta francuskiego Génétique Elevage oraz Komisji Hodowlanej Zgromadzenia Izb Rolniczych Francji. Delegacja odwiedziła m.in. stoisko naszego partnera – spółdzielni hodowców Genes Diffusion, które ze względu na jakość i ilość zgromadzonych zwierząt cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

France Génétique Elevage jest narodową organizacją nadzorującą i dbającą o genetyczne doskonalenie przeżuwaczy. Pod swoim „parasolem” gromadzi zarówno wyspecjalizowane organizacje jak i hodowców indywidualnych. Jest odpowiedzialna za kierowanie i koordynowanie tą zbiorową konfiguracją w celu zapewnienia stałego dostępu do nowej wiedzy naukowej oraz innowacji technologicznych.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tej niezwykle ważnej dla polskiej hodowli i miłej dla zebranych uroczystości. To niezwykle ważne, że odbyło się to właśnie w Paryżu i przy czynnym udziale tak ważnych przedstawicieli naszej branży. I wreszcie i co najważniejsze – cieszymy się sukcesem Pana Józefa Grodzkiego. Ten ceniony hodowca z Podlasia, miał przy okazji tej niezwykłej wizyty okazję do poznania „wnuczek” – córek BORDERA.

O wspólnym wyjeździe Hodowców i przedstawcieli SHiUZ Bydgoszcz na wystawę SIMAGENA 2017 można przeczytać w artykule “SHiUZ Bydgoszcz na prestiżowej SIMAGENA 2017”

TAMARA - córka buhaja BORDER -  pierwszego polskiego eksportowego rozpłodnika należącego do SHiUZ Bydgoszcz Józef Grodzki, hodowca buhaja BORDER Józef Grodzki z ''wnuczką'' TAMARĄ, córką buhaja BORDER
 Józef Grodzki przyjmuje z rąk Artura Balazsa, prezesa Kapituły Fundacji Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej i byłego ministra rolnictwa specjalne wyróżnienie w czasie paryskiej wystawy zwierząt SIMAGENA 2017 Od lewej: Grzegorz Wojtkielewicz, Alain Guillaume, Artur Balazs, Józef Grodzki, Adam Gałgański, opiekun jałówki, Wiesław Drewnowski, Francois Desmons - wraz z jałówką TAMARA, córką buhaja BORDER Artur Balazs,  prezes Kapituły Fundacji Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej
Adam Gałgański, wiceprezes SHiUZ Bydgoszcz Wiesław Drewnowski, prezes SHiUZ Bydgoszcz, Grzegorz Wojtkielewicz, dyrektor SHiUZ Bydgoszcz Francois Desmons, dyrektor generalny Genes Diffusion Alain Guillaume, prezydent Genes Diffusion, Joanna Ruszel, tłumacz, Artur Balazs,  prezes Kapituły Fundacji Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej
Alain Guillaume, Artur Balazs, Józef Grodzki, Adam Gałgański, Wiesław Drewnowski  Gilles Lavisse prezydent Genes Diffusion SAS, Janusz Kądziela, dyrektor Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt, Adam Gałgański, wiceprezes SHiUZ Bydgoszcz, Alain Guillaume, prezydent Genes Diffusion, Jolanta Balazs, Artur Balazs, prezes Kapituły Fundacji Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej i były minister rolnictwa, Wiesław Drewnowski, prezes SHiUZ Bydgoszcz
Polska delegacja w trakcie zwiedzania sektora Genes Diffusion
Polska delegacja w loży aukcyjnej w trakcie prezentacji i aukcji jałówek na targach SIMAGENA Józef Grodzki, Janusz Kądziela
Scroll to top
1