Kliknij i skorzystaj z promocji Cena: 50zł+VAT
BUHAJE Z POLSKIEJ HODOWLI SUKCES
Indeks gPF 156 | PL005516568549

Podlaskie Forum Bydła w Piątnicy

W dniach 21-22 listopada 2015 r. odbyła się Konferencja-Wystawa Podlaskie Forum Bydła w Piątnicy

W dniach 21-22 listopada 2015 r. odbyła się Konferencja-Wystawa Podlaskie Forum Bydła. Główni organizatorzy – Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka wraz z Podlaskim Związkiem Hodowców Bydła i Producentów Mleka zdecydowali, że Konferencja-Wystawa została zorganizowana na terenie gospodarstwa agroturystycznego „Jędrusiowa Zagroda” w Piątnicy.

Głównymi blokami tematycznymi konferencji były:

1. „TERAZ ROZRÓD – czyli jak poprawić reprodukcję stada i jego rentowność”

2. „Genomiczna era w selekcji bydła mlecznego”

W Forum uczestniczyła Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy Oddział w Piątnicy. Obowiązki gospodarzy na stoisku pełnili Prezesi: Panowie Wiesław Drewnowski i Adam Gałgański. Obecni byli także Dyrektorzy: Panowie Dariusz Gawroński, Andrzej Zdanowicz i Grzegorz Wojtkielewicz. Swoją obecnością nasze stoisko zaszczycili Prezydent PFHBiPM Pan Leszek Hądzlik i Wiceprezydenci Panowie Krzysztof Banach oraz Sylwester Mierzejewski. Odwiedził nas także Marszałek Województwa Podlaskiego Pan Jerzy Leszczyński oraz Dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Pan Stefan Krajewski. Gościem szczególnym był Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Jacek Bogucki.

Hodowcy szczególnie interesowali się katalogiem buhajów wycenionych genomowo, a buhaje z katalogu EXLUSIVE zostały ocenione jako najlepszy produkt na krajowym rynku inseminacyjnym. Na stoisku SHiUZ informacji udzielały nasze koleżanki, Panie Edyta Majewska i Magdalena Waldmajer. Zarząd SHiUZ podczas Forum Bydła w Piątnicy uroczyście pożegnał długoletniego pracownika naszej Stacji Pana Henryka Chilińskiego, który odchodzi na zasłużoną emeryturę. Dziękujemy Ci Henryku za lata wspólnej pracy !

Wszystkim Hodowcom, którzy nas odwiedzili – serdecznie dziękujemy. Zapraszamy na nasze stoisko wystawowe na Forum Bydła za rok.

Scroll to top
1