Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 20zł+VAT
BUHAJ MIESIĄCA LIPCA SKAUT
Indeks gPF 146 | PL005516568563

“Plon niesiemy, plon…”

Zgodnie z kilkunastoletnią już tradycją w przedostatnią sobotę sierpnia odbyły się w Dworku Prezydenta RP w Ciechocinku uroczyste "Dożynki Rolników Pomorza i Kujaw".

Nasza Stacja od początku towarzyszy organizatorom tej imprezy i zawsze cieszymy się mogąc brać udział w dziękczynieniu za plony razem z właścicielami i pracownikami najlepszych gospodarstw i firm działających w branży rolnej i hodowlanej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego wraz przedstawicielami Parlamentu, władz samorządowych, a także urzędów i instytucji działających na rzecz polskiego rolnictwa.

W tym roku uczestników dożynek zaszczycili: Pan senator Józef Łyczak, ministrowie rolnictwa w osobach Pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz Pana Ryszarda Kamińskiego, Pan Zbigniew Sosnowski, wicemarszałek kujawsko-pomorski, Pan Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski, Pani Elżbieta Piniewska, przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pan Marcin Wroński, zastępca dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Pan Ryszard Zarudzki, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

SHiUZ Bydgoszcz reprezentował Pan Mariusz Wykrzykowski, członek Zarządu.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kolegiacie św. Apostołów Piotra i Pawła pod przewodnictwem ks. prałata Grzegorza Karolaka, który również towarzyszył zgromadzonym w dalszej części spotkania dokonując tradycyjnego poświęcenia bochenków chleba i wieńców dożynkowych symbolizujących zrodzone przez ziemię owoce i całoroczny trud ludzi wsi.

Spotkanie w Ciechocinku to także szczególny moment uhonorowania ciężkiej pracy i wytrwałości zwieńczonej sukcesem osób prowadzących gospodarstwa. Także w tym roku wręczone zostały medale i odznaczenia państwowe, gratulacje i wyróżnienia od władz samorządowych, oraz podziękowania i dyplomy, które są jakże potrzebnym podkreśleniem wagi wieloletniej, będącej nierzadko treścią całego życia, pracy w rolnictwie.

Pragniemy się przyłączyć do gratulacji, jakie w czasie uroczystego dziękczynienia za plony przekazywano na ręce odznaczonych i wyróżnionych. Wierzymy, że dzięki takim ludziom polska wieś nie zginie, a cały sektor będzie z powodzeniem dostarczał zdrowej, polskiej żywności nie tylko mieszkańcom Polski, ale też poza jej granicami, mimo przejściowych trudności związanych z pandemią.

Symboliczny bochenek chleba, który miał zaszczyt z rąk Pani Zofii Kozłowskiej, przewodniczącej Kapituły Konkursu "Rolnik Pomorza i Kujaw" otrzymać Pan Mariusz Wykrzykowski, to znak, że zawsze byliśmy i będziemy stali u boku polskiego rolnika oraz zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz polskiej hodowli bydła i produkcji mleka oraz trzody chlewnej. "Łączy nas produkt polski" i dbałość o rozwój polskiej hodowli!

Uroczystość uświetniły występy Zespołu "Kruszynioki" oraz Pana Aleksandra Kamedulskiego.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i wspólne świętowanie.

Scroll to top
1