Kliknij, aby wejść do sklepu
BUHAJE Z POLSKIEJ HODOWLI SONET ET
Indeks gPF 162 | PL005501913026

Orać każdy może?

Jesienna orka i siew, tradycyjnie w Polsce rozpoczynane po święcie Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (8 września), niezależnie od rewolucyjnych zmian technologicznych, jakie zaszły w rolnictwie na przestrzeni ostatnich stuleci -  to warunek i początek prac, od których zależą przyszłoroczne żniwa. Jest to więc zadanie niezwykle ważne i odpowiedzialne. W Pogórzynie koło Żnina już od 9 lat odbywa się konkurs orki i pokaz maszyn rolniczych połączony z piknikiem rodzinnym i pysznym poczęstunkiem. Impreza przyciąga rolników nie tylko z najbliższych gmin, ale także dalszych miejscowości, a jest organizowana przez firmę INTER-VAX oraz jej dostawców wraz z Kujawsko-Pomorską Izbą Rolniczą.

Jest nam niezmiernie miło, że możemy współuczestniczyć w tym wydarzeniu, którego tegoroczna edycja miała miejsce 11 września. Konkurs uroczyście otworzyli: Pan Ryszard Kierzek, prezes Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej oraz Pan Wacław Górny, właściciel firmy Inter-Vax. Mimo początkowo pochmurnej i deszczowej pogody frekwencja dopisała, a słoneczne i ciepłe popołudnie pozwoliło na miłe spędzenie czasu - z atrakcji korzystali starsi, młodzież i najmłodsze dzieci. Obok rywalizacji w operowaniu traktorem w kategorii pań i panów, odbywały się również inne konkursy zręcznościowe, a także podziwiano zabytkowe ciągniki.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska firm zaopatrujących gospodarstwa rolne.  Stację Hodowli i Unasieniania Zwierząt reprezentował Piotr Augustyniak, dyrektor operacyjny, który przedstawiał ofertę naszej Stacji w zakresie nasienia buhajów i knurów.

 

Scroll to top
1