Kliknij, aby wejść do sklepu
BUHAJE Z POLSKIEJ HODOWLI SONET ET
Indeks gPF 162 | PL005501913026

Oleckie Święto Mleka i Warmińsko-Mazurskiej Hodowli

W Olecku odbyło się po raz piąty Święto Mleka i Miodu, w którym tradycyjnie uczestniczyliśmy

Dnia 10.08.2019 r. już po raz piąty odbyło się Oleckie Święto Mleka i Miodu. Wydarzenie to ma na celu promowanie zdrowej żywności, zwłaszcza produktów mleczarskich produkowanych na terenie Warmii i Mazur, regionu znanego już od dawna jako Zielone Płuca Polski.

Swoją obecnością zaszczycili tego dnia mieszkańców Olecka i okolic przedstawiciele parlamentów: Pan Krzysztof Jurgiel, obecnie poseł do PE i były minister rolnictwa, oraz Pan Jerzy Małecki, poseł RP. Na oleckie święto mleka przybyli przedstawiciele Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka: Pan Leszek Hądzlik, prezydent, Pan Krzysztof Banach, wiceprezydent oraz Pan Andrzej Steckiewicz, wiceprezydent i prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Hodowców Bydła Mlecznego, pełniący wraz z Panem Karolem Sobczakiem, burmistrzem, honory gospodarza oleckiego święta. W Święcie Mleka i Miodu brali także udział: szef Krajowej Rady Izb Rolniczych, Pan Wiktor Szmulewicz i Pan Jan Heichel, prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej. Obecni byli także przedstawiciele Litewskiego Samorządu Rolniczego.

Stację Hodowli i Unasieniania Zwierząt reprezentował Pan Adam Gałgański, wiceprezes Zarządu.

Tak liczna obecność znamienitych gości nie była przypadkowa. Jednym z ważniejszych momentów spotkania było bowiem sygnowanie listu intencyjnego w sprawie organizacji w Olecku targów rolniczych z Mazurską Wystawą Bydła Mlecznego.

Święto Mleka i Miodu to przede wszystkim okazja do spotkania producentów i Konsumentów, którzy mogą spróbować najlepszych wyrobów mleczarń i pasiek oraz wypieków i wędlin, i te właśnie stoiska tradycyjnie są najbardziej oblegane.

Oddział Olecko Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt miał przyjemność zapraszać gości przybyłych na to ważne wydarzenie na specjalnie przygotowane stanowisko, gdzie gospodarzem był Grzegorz Wojtkielewicz, dyrektor Oddziału. Obecni byli także przedstawiciele SHiUZ Bydgoszcz współpracujący na co dzień z hodowcami z województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego: Janusz Grudzień, Marta Sokołowska i Sławomir Górski.

Osoby zainteresowane w sposób szczególny branżą rolno-hodowlaną spotkały się w sali kina “Mazur”, by uczestniczyć w seminarium pt. “Perspektywy rozwoju rolnictwa Mazur i Podlasia”, w czasie którego poruszono m.in. kwestie przyszłości hodowli bydła mlecznego w Polsce i nieodzownej funkcji Państwa w tym obszarze oraz podkreślano kluczową rolę Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt.

Imprezie patronowała TVP Olsztyn. Reportaż telewizyjny można obejrzeć pod adresem: Kraina mlekiem i miodem płynąca

Jest nam także szczególnie miło przekazać w tym miejscu, że wieloletni pracownik SHiUZ Bydgoszcz, Grzegorz Wojtkielewicz, znalazł się wśród trzech osób uhonorowanych w czasie oleckiego święta nadawaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odznaką “Zasłużony dla Rolnictwa”.

Uroczyste otwarcie V Oleckiego Święta Mleka i Miodu. Głos zabiera Krzysztof Jurgiel, poseł PE V Oleckie Święto Mleka i Miodu, 2019 Grzegorz Wojtkielewicz (drugi z lewej) po otrzymaniu odznaki Załużony dla Rolnictwa V Oleckie Święto Mleka i Miodu, 2019
V Oleckie Święto Mleka i Miodu, 2019 V Oleckie Święto Mleka i Miodu, 2019 V Oleckie Święto Mleka i Miodu, 2019 V Oleckie Święto Mleka i Miodu, 2019
V Oleckie Święto Mleka i Miodu, 2019 V Oleckie Święto Mleka i Miodu, 2019
Scroll to top
1