Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 126zł+VAT
BUHAJ Z POLSKIEJ HODOWLI SPARTANIN ET
Indeks gPF 161 | PL005473584552

O hodowli w Łowiczu

W czasie spotkania dla hodowców, które odbyło się 11 marca br. w Łowiczu, Edward Prokopczyk, specjalista ds. hodowli, przedstawił efekty i korzyści programu hodowlanego prowadzonego przez SHiUZ Bydgoszcz.

W ramach prowadzonych stale prac nad oceną i selekcją buhajów, w wyniku współpracy zarówno z gospodarstwami rodzinnymi, jak i wielkostadnymi, zespół specjalistów SHiUZ Bydgoszcz uzyskuje rozpłodniki zajmujące wysokie pozycje w rankingach wartości hodowlanej obliczanej przez Instytut Zootechniki w Balicach. W obecnej wycenie na pierwszych miejscach wśród buhajów urodzonych w Polsce znalazły się: HOTSTAT i ARTUS, ale to naturalnie nie wszystkie rozpłodniki godne polecenia, które przyszły na świat w oborach polskich hodowców. Zachęcamy do zapoznania się z naszym "Katalogiem Buhajów", gdzie można znaleźć te właśnie buhaje, poprawiające produkcję, pokrój i zdrowotność - tak istotną w dobie prac nad wydłużeniem użytkowania krów i ograniczaniem kosztów wynikających z brakowań i remontu stada.

Do dyspozycji uczestników spotkania był także Wojciech Lus, menedżer rejonu SHiUZ Bydgoszcz, który udzielał informacji nt. oferty naszej Stacji dotyczącej nasienia oraz bonitacji i komputerowego doboru buhajów, co spotkało się z zainteresowaniem.

Dziękujemy za poświęconą uwagę. Do zobaczenia w Państwa oborach.

Scroll to top
1