Kliknij, aby wejść do sklepu Cena: 20zł+VAT
BUHAJ MIESIĄCA LIPCA SKAUT
Indeks gPF 146 | PL005516568563

Nauka z praktyką w Kalinowie i Piątnicy

W dniach 16-17 listopada 2018 r. w Piątnicy i Kalinowie odbyła się Konferencja Nauka Praktyce

W dniach 16-17 listopada 2018 r. w Kalinowie i Piątnicy odbyła się Konferencja Nauka Praktyce. Główni organizatorzy Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka wraz z Podlaskim Związkiem Hodowców Bydła i Producentów Mleka zadecydowali o podziale konferencji na część praktycznohodowlaną oraz wykładową. Pierwszy dzień spotkania, który odbywał się w gospodarstwie Panów Krzysztofa i Cezarego Banachów poświęcono rozwiązaniom praktycznym w codziennej pracy hodowlanej i finałowi Szkoły Młodych Hodowców. Dodatkowo można było zwiedzać m.in. nowoczesny cielętnik i oborę wyposażoną w dojarnię karuzelową. Drugi dzień konferencji był czasem przedstawicieli świata nauki oraz prezentacji firm z branży rolniczej.

Głównymi blokami tematycznymi były:

1. Czynniki ryzyka ketozy w Polsce,

2. Profilaktyka hipokalcemii i podostrej kwasicy żwacza krów mlecznych,

3. W jakich przypadkach mastitis nie stosować antybiotyków.

W Konferencji uczestniczyła Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy Oddział w Piątnicy. Obowiązki gospodarza na stoisku pełnił Pan Dariusz Gawroński, dyrektor Oddziału. Odwiedziło nas kilkuset hodowców i producentów mleka. Hodowcy szczególnie interesowali się aktualną ofertą katalogową buhajów SHiUZ w Bydgoszczy. Hitem naszej oferty okazał się buhaj ARTUS z GPF 150 – lider kolejnej wyceny wśród polskich buhajów rasy HF HO. Na stoisku SHiUZ informacji udzielali: Bogdan Godlewski, Magdalena Waldmajer i Stanisław Dąbrowski.

Wszystkim Hodowcom, którzy nas odwiedzili – serdecznie dziękujemy. Zapraszamy na nasze stoisko na kolejnej konferencji w Piątnicy – już za rok.

Tekst i zdjęcia: Bogdan Godlewski

Od lewej: Leszek Hądzlik, prezydent PFHBiPM, Krzysztof Banach, wiceprezydent PFHBiPM  prof. Zygmunt Kowalski
Krzysztof Banach, wiceprezydent PFHBiPM, oraz Roman Januszewski, kierownik Wydziału Oceny Typu i Budowy Bydła PFHBiPM, witają uczestników konferencji na terenie gospodarstwa Krzyszta i Cezarego Banachów
Scroll to top
1